100.000 TL’ye En Çok Faiz Getiren Bankalar

Paranızı faiz ile değerlendirmek istiyorsanız 100.000 TL’ye en çok faiz getiren en iyi bankalar listesine göz atmanız yararlı olacaktır.

100.000 TL’ye en çok faiz getiren en iyi bankalardan birisini tercih ederek paranız için en iyi faizi verecek banka ile yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Türkiye’de hizmet veren bankalar özellikle yatırım amacıyla paralarını değerlendirmek isteyen kişilere farklı faiz oranları ile farklı seçenekler sunmaktadır.  Bu bakımdan özellikle yüksek miktardaki kazançlarınızı daha iyi bir şekilde değerlendirebilmek adına en yüksek faiz veren bankanın tercih edilmesi gerekmektedir. Türkiye’de dönemsel olarak faiz oranlarında değişiklikler yaşansa da genel olarak bankaların faiz politikaları bellidir ve bu çizgi dışına çok fazla çıkılmaz. Bu açıdan paranızı yatırmak için uygun bir yer aradığınız durumlarda bankaların faiz oranlarına bakmanız gerekecektir.

En Yüksek Faizi Hangi Banka Verir?

Bankaların faiz oranları üzerinden yapacağınız incelemeler ile birlikte sizin için en yüksek faiz oranını sunacak olan bankayı tercih etmeniz her zaman avantajınız olacaktır. Özellikle bankalar tarafından özel kampanyalarının yapıldığı döneme denk gelmeniz halinde kazancınız çok daha yüksek olacağından dolayı avantajlı bir şekilde yatırım yapabilirsiniz. Bankalar tarafından sunulan faiz değişken olduğu gibi yatırım öncesinde gerekli tüm bilgilendirmeler yapılacağından dolayı ne kadarlık dönem içerisinde ne kadarlık bir getiri sağlayacağını kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu bakımdan bankaya yatıracağınız para üzerinden ne kadarlık bir faiz alacağınızı öğreneceğizden dolayı planlamalarınızı da bu bilgiler doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz.  Hangi bankanın ne kadar faiz verdiğini ve kazançların ne kadar olacağını merak ediyorsanız aşağıda sizler için hazırladığımız örneklere göz atabilirsiniz.

32 Günde 100 Bin TL’ye En Fazla Faiz Veren Banka Hangisi?

Faiz hesaplamalarında 32 gün üzerinden işlem yapılmış ve ek kesintiler düşülmemiştir. Bu bakımdan elde edeceğiniz gelir, kesintiler nedeniyle daha düşük olacaktır.

İş Bankası 32 Günlük Faizi: İş Bankası’nda 100 bin TL için 32 günlük faiz oranı yüzde 8.90 olarak belirlemiştir.  

TEB 32 Günlük Faizi: TEB üzerinden yapacağınız yatırımlarda 32 gün sonucunda yatırımınıza uygulanacak olan faiz oranı yüzde 9.60’tır.

Denizbank 32 Günlük Faizi: Denizbank’ta 32 günlük faiz işleminde kişilerin 100 bin TL için alacağı faiz oranı yüzde 11 olarak belirlenmiştir ve bu bakımdan oldukça iyi bir getiri sağlamaktadır.

Vakıfbank 32 Günlük Faizi: Vakıfbank’ta  32 gün itibari ile 100 bin TL’ye yüzde 10.50 oranında faiz uygulanır ve ay sonunda kişilerin alacağı ücret 100.780,33 olacaktır.

Yapı Kredi 32 Günlük Faizi: Yapı Kredi’de faiz oranları yüzde 10.45 olarak belirlenmiştir. Bu oran bankanın sunduğu en yüksek faz oranıdır.

Garanti Bankası 32 Günlük Faizi: Garanti Bankası’ndan alınabilecek faiz oranı yüzde 9’dur. Diğer bankalara göre düşüktür ve elde edilecek gelir için örnek bir hesaplama şöyledir;

Vade: 1 ay

Faiz Oranı: % 9,00

Brüt Faiz Tutarı: 762,30 TL

Stopaj Oranı: % 15,00

Stopaj Tutarı: 114,35 TL

Net Faiz Tutarı: 647,95 TL

Vade Sonu Tutar: 100.647,95 TL

Akbank 32 Günlük Faizi: Akbank’ta 32 günlük faiz oranı yüzde 10’dur. Kişilerin bir aylık getirisi ise 743,17 TL’dir.

Şekerbank 32 Günlük Faizi: Şekerbank üzerinden yapacağınız işlemlerde ise düşük bir oran uygulanır. Yüzde 4.5 ile sınırlandırılan faiz ornaı bu bakımdan düşük bir getiri sağlayacaktır.

Finansbank 32 Günlük Faizi: Banka tarafından faiz oranları yüzde 9’da sabitlenmiştir ve 100 bin TL’lik işlmlerde banka ile özel bir görüşme yapılması istenmektedir.

Ziraat Bankası 32 Günlük Faizi: yüzde 9,90 olarak belirlenen faiz oranları Ziraat Bankası’nı tercih edecek kişilere önemli bir gelir sağlayaaktır.

Halk Bankası 32 Günlük Faizi: 100 bin TL’lik yatırım içni 32 günde alınacak olan oran yüzde 9.25’tir.

Bir önceki yazımız olan Ticari Kredi Alma Şartları başlıklı makalemizde ticari kredi, ticari kredi nasıl alınır ve Ticari Kredi Nedir? hakkında bilgiler verilmektedir.