2017 Yılında Konut Kredisi Faizleri Düşer Mi?

2016 yılının geneline baktığımız zaman, birçok sektörde fiyatların ciddi şekilde arttığını görebiliriz. Bunun sebepleri arasında ise, kişilerin alım gücünde meydana gelen değişmelerin oldukça ciddi bir etkisi vardır. Banka kredileri ile birlikte satın alınan maliyetli ihtiyaçlarda ise, bu artışlar daha fazla kendisini göstermiştir. Örnek verilecek olursa da, konut sektörünü söyleyebiliriz. Her ne kadar alım gücüne bağlı artışlardan söz etsek de, kullanıcılar bu durumdan memnun değildir. Çünkü, alınacak olan konut kredilerinin faizleri 2016’nın sonlarına gelindiği zaman %1,10 gibi bir değere yükselmişti. Bu da kişilerin çok daha fazla geri ödeme yapmalarını gerektirdiğinden dolayı, kredi başvuruları ertelenmiş, bu da 2016 yılının son günlerinde ciddi bir zayıflığa neden olmuştu. Şimdi asıl merak edilen ise, 2017 yılında konut kredisi faizleri düşer mi konusudur.

Öncelikle, 2017 yılında konut kredisi faizleri düşer mi konusunda merakı olanlar için, birçok farklı banka arasından araştırma yaptığımızı bilmenizi isteriz. Bu araştırma sonucunda da, konut kredisi faiz oranlarının Ocak ayı itibari ile ciddi bir şekilde düştüğünü görüyoruz. Örnek verecek olursak, Ziraat Bankası’na giderek konut kredisi alacak olan kişilere %0,88’lik faiz oranı sunulmaktadır. Bu rakamlar, 2016 yılı boyunca %1,10 ve %1,15 arasında değişmekteydi. Kredi faizlerinin %1 seviyesinin altına düşmesi ise, her şeyden önce kredi ödeme kolaylığını sizlere getirmiştir.

2017 En Uygun Konut Kredisi

2017 yılında bankaların hazırlamış oldukları konut kredisi paketlerinden en uygun olanları Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Türkiye İş Bankası tarafından sunulmuştur. Bu krediler arasında ise en uygun olanı Ziraat Bankası’nındır. Bankaya giderek alacağınız konut kredilerinde %0,88 faiz oranı ve 120 ay vade sizleri beklemektedir. Yapı Kredi Bankası ve Türkiye İş Bankası da, %0,90 faiz oranı ile 120 ay kredi vadesi sunmaktadır. Yapacağınız araştırmalar ve konut için gereken finansmana bağlı olarak, bu bankalardan birine başvurabilir ve kendinize uygun konut kredisini alabilirsiniz. Bu sayede, 2017 yılında konut kredisi düşer mi sorusunu cevaplamış olduk. İlerleyen günlerde bu faiz oranlarının biraz daha gerileyeceğine dair, birçok haber de bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 2017 Yeni Yıl Kredisi Veren Bankalar başlıklı makalemizde Yeni Yıl Kredisi Akbank, Yeni Yıl Kredisi En Uygun ve Yeni Yıl Kredisi Garanti hakkında bilgiler verilmektedir.