Arsa Kredisi Veren Bankalar
Arsa Kredisi Veren Bankalar

Arsa Kredisi Veren Bankalar

Kişiler gerek ev sahibi olabilmek gerek işletme kurabilmek amacıyla arsa kredisi almaya çalışmaktadırlar. Arsa kredisi kişilerin yoğun olarak tercih ettikleri kredi türlerinden olmasa da yine de günümüzde tercih edilen kredi türlerindendir.

Özellikle var olan arsaları üzerinde işletme veya fabrika kurmak isteyen veya yeni bir arsa alıp konut inşa etmek isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Arsa kredisinin avantajları olacağı gibi dezavantajları da olabilir. Dolayısıyla hangi kredi türünü kullanıyorsanız kullanın, daima bir risk faktörü mevcuttur. Arsa kredilerinde dikkat edilmesi gereken temel nokta kredinin çekildiği tarih ve faiz oranıdır. Bu iki kol aslında birbiriyle tamamen bağlı öğelerdir. Siyasi gelişmeler, ülkeler arası veya milletler arası herhangi bir hadisenin varlığı faiz oranlarına yansır, dolayısıyla buda hem kısa hem uzun vadede zarar görmeniz anlamına gelir. Buradan hareketle faiz oranlarının düşük olduğu dönemlerin tercih edilmesi, kredi alırken dikkat edilecek en önemli noktalardan birisidir. Tüm bunlara ek olarak, ödemeleri yapacağınız tarihteki en ekstrem durumları, azalan geliri veya herhangi bir kategoride olan ürüne ilginin artması veya keşfedilmesi gibi durumlarında iyi analiz edilmesi gerekmektedir. Kişiler genellikle devlet bankalarını tercih ediyor ancak özel bankalarda bu hizmeti vermektedir. Dolayısıyla arsa kredisi veren  bir çok banka bulunmaktadır. Arsa kredisi veren bankalardan bazıları ise şu şekildedir;

1.Ziraat Bankası

2.Odea Bank

3.Halk Bankası

4.Garanti Bankası

5.Yapı Kredi Bankası

6.HSBC

7.İş Bankası

Bu makalemde sizlere Arsa Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Ev Tapusu İle Ne Kadar Kredi Alınır? başlıklı makalemizde ev tapusu, ev tapusu ile kredi alma ve Ev Tapusu İle Ne Kadar Kredi Alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

2 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kredi Notu Aralıkları Nelerdir? | En Güncel Ekonomi Haberleri
  2. Kadınların Kredi Notu Erkeklerden Neden Daha Yüksek? | En Güncel Ekonomi Haberleri

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*