Avea Faturalı Hat Cep Telefonu Kampanyası

Avea Faturalı Hat Cep Telefonu Kampanyası

Telekomünikasyon ürünlerine 01 şubat 2014 tarihinden itibaren kredi kartıyla taksitli satış yasağı gelmesi ile beraber cep telefonu satın almak isteyen kişilerin ihtiyaçlarını gidermek için alternatif yöntemler ortaya çıktı.Bunlardan bir tanesi de Avea’nın müşterilerine sağladı akıllı cihazlar kampanyası.

Kampanya koşullarına göre Avea kendi stoklarında olan ürünleri müşterilerine faturalı hat üzerine 36 ve 24 ay taksitle satmaya başladı.6 ay süreyle faturalı hat abonesi olan ve son üç aydır faturalarını zamanında ödeyen müşterilerini bu kampanyaya dahil etti.Bu kriterleri taşımayan müşterilerine ise Findeks Kredi Notunu referans alarak cihaz vermeye başladı.Yani siz Avea müşterisi olmasanız bile Kredi Notunuz yüksekse hemen Avea’ya numaranızı taşıyarak aylarca beklemeden hayalinizdeki cep telefonuna kavuşabilirsiniz.

Öncelikle en yakındaki Asn yani Avea Satış Noktası’na başvurmanız gerekiyor.
Gerekli bilgiler sisteme girildikten sonra cep telefonunuza gelen ‘Findeks Kredi Raporunuzu AVEA ile paylaşmak için bu mesaja ONAY yazıp boşluk verip doğum yılınızı yazarak cevaplamalısın’ şeklindeki mesajı onay yazıp boşluk bırakarak doğum yılınızı yazarak cevaplamalısınız.Beş dakika Avea sistemden onay vererek size yararlanabileceğiniz cihaz kampanyalarını sunacaktır.

Avea’dan cep telefonu alabilmek için kredi notum kaç olmalı?
Bu sorunun cevabı aslında net olarak bilinmiyor.Çünkü Avea onay ekranında notunuzun kaç olduğu görünmemekte sadece onay veya red cevabı vermektedir.Ama yaptığım sorgulamalara göre puanınız en az 1450 -1500 seviyelerinde olmalıdır.Yararlanabilen müşteri puanlarına Findeks üzerinden baktığımda bu seviyelerde idi.

Bu makalemde size Avea Faturalı Hat Cep Telefonu Kampanyası konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonuna Kredi Kartı İle Taksit Gelecek mi? başlıklı makalemizde cep telefonu taksit, cep telefonuna kredi kartı ile taksit ve kredi kartına taksit hakkında bilgiler verilmektedir.