Banka Hesabı Nasıl AçılırBanka Hesabı Nasıl Açılır

 

Günümüzde bir banka hesabı nasıl açılır sorusunun ilk yanıtı hesap açmak isteyen kişinin yaş sınırıdır. Hesap açma talebinde bulunan şahıs her şeyden evvel 18 yaşında olmak zorundadır. Eğer 18 yaşından daha genç yaşta bir birey için banka hesabı açılması söz konusu ise, o bireyin yasal temsilcileri ya da anne ve babasından herhangi biri yani velisi ile bankaya gidip başvuruda bulunması gereklidir.

 

           Banka hesabı nasıl açılır sorusunun diğer yanıtları ise hesabın açılması esnasında hesap açmak istediğiniz bankanın sizlerden talep etmekte olduğu belgelerdir. Bu belgeler arasında hesabın adına açılacağı kişinin, muhtarlıktan alınmış olan mühürlü ve imzalı ikametgâh belgesi, ayrıca yine hesabın muhatabı olacak kişi adına gelmiş bulunan herhangi bir su, elektrik, doğal gaz, internet ya da telefon faturaları gibi resmi belgelerden herhangi biridir. Bazı bankalar hesap açılması işlemi esnasında hesap açma ücreti alırlar ve bu ücret 50 Türk lirasını bulabilir, fakat bazı bankalar ise bu bahsettiğimiz açılış ücretini almazlar.

 

Çağımız her ne kadar teknoloji ve internet çağı olarak bilinse de günümüzde banka hesabı açma başvuruları ve işlemleri online olarak yapılma imkânına sahip değillerdir. Eğer herhangi bir banka hesabı edinmek gibi bir düşünceye sahipseniz yapmanız gereken hesap açmak istediğiniz bankanın size en yakın bir şubesine gidip bahsettiğimiz belgeleri de temin ederek başvuruda bulunmanızdır.Bir önceki yazımız olan Yatırım Hesabı Nedir başlıklı makalemizde borsa, dolar ve hesabı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Haziran 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın