Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

Denizbank tarafından sunulan hizmetler kapsamında Denizbank kurtaran hesap adı verilen bir hesap türü kullanıma sunulmuştur. Peki, Denizbank kurtaran hesap nedir?

Denizbank, müşterilerinin acil nakit ihtiyaçlarında kullanabileceği bir formül geliştirmiş ve kişilerin hesabında para olmasa dahi Denizbank kurtaran hesap üzerinden ihtiyaçlar ve limitler dahilinde nakit sağlanması mümkün hale getirilmiştir. Bu bakımdan kişilerin ihtiyaçlarını karşılaması noktasında Denizbank kurtaran hesap çoğu zaman kurtarıcı olabilmektedir.

Denizbank Kurtaran Hesaptan Kimler Yararlanabilir?

Denizbank kurtaran hesap sadece müşterilere özeldir ve bu nedenle kişilerin başvuru yaparak bu hizmet için müracaatta bulunması gerekir. Denizbank tarafından yapılan açıklamalarda kişilerin SMS ile başvuru yapabilmesinin de mümkün olduğu açıklanmıştır. Bu bakımdan Denizbank kurtaran hesap imkanlarından yararlanmak isteyen kişilerin KURTARAN yazarak T.C. kimlik numarasını 3280’e göndermesi gerekir. Böylece banka tarafından hizmetten yararlanmanız mümkün olacaktır.

Yapılacak başvuruda kişilerin kredi notu ve sicili önemlidir. Bu nedenle isteyen herkesin kurtaran hesaba sahip olması söz konusu değildir. Yapılacak başvurularda ortalama 5 dakika içerisinde banka tarafından yanıt verilmektedir. Böylece kişiler şubelere gitmeye gerek kalmadan ilgili hizmetten yararlanıp yararlanmayacağını öğrenebilmektedir. Başvurusu onaylanan kişiler için banka temsilcileri tarafından resmi işlemlere başlanır. Böylece kişiler hesap için gerekli karta ve hesap bilgilerine sahip olacaktır.

 

Denizbank Kurtaran Hesap Limitleri Nelerdir?

Denizbank kurtaran hesapta kişilerin yararlanabileceği limitler sınırlandırılmıştır. Bu nedenle hesap üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin maksimum 200 TL’lik bir bakiyeyi kullanması mümkün olmaktadır. 200 TL üzerindeki işlemler için herhangi bir işlem yapılamaz. Bu bakımdan Denizbank kurtaran hesap genelde acil ihtiyaçlar için tercih edilmektedir. Üstelik 12 aya varan taksitler ile alınan borcun ödenebilmesi de mümkündür. İsteğe bağlı olarak 3, 6 ve ya 9 taksit imkanından da yararlanılabilir. Aynı zamanda kişilerin hesaptan yararlanması sonrasında borcun hemen ödenmesi gerekir. Aksi halde borç için günlük faiz uygulanmaya başlayacak ve 200 TL’den daha fazla bir ödemenin yapılması gerekecektir.

kurtaran-hesapKurtaran Hesabın Avantajları Nelerdir?

Özellikle ay sonlarında kişilerin nakdi kalmayabilir. Bu tür durumlarda fatura, kira ödemeleri ya da bankalara yapılacak kredi gibi önemli durumlarda gecikmeye girmemek için Denizbank kurtaran hesaptan nakit ihtiyacı karşılanabilir. Böylece kişilerin kredi sicili gecikme nedeniyle olumsuz etkilenmezken, kişiler nakit ihtiyacını Denizbank’ın hizmeti ile karşılayabilir. Gerekli nakit sağlandıktan sonra ise Denizbank kurtaran hesaba yapılacak ödemeler ile birlikte hesaptaki borç da kapatılabilir. Aynı zamanda kişilerin alışverişlerini bu hesap üzerinden yapması, bakiye sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır. Maaş ödemeleriniz ile sürekli beslenecek olan kart, maaşınız bitse dahi otomatik ödeme talimatı vereceğiniz faturaların ödenmesini sağlar. Böylece sadece durum kontrolü yaparak Denizbank kurtaran hesap ile birlikte daha fazla bir nakit akışı yaratabilirsiniz. Üstelik faizler çok düşük olduğu için geri ödemelerinizde gecikme yapsanız dahi çok zarar etmeniz söz konusu olamaz. Ayrıca yapacağınız ödemelerin borçları bir sonraki ay içerisindeki ekstreye yansıtıldığı için nakit sıkıntısı yaşanılan ay içerisinde de ödeme yapılması gerekmediğinden kişilere kolaylık sağlanmaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap Destek Nasıl Alınır?

Denizbank kurtaran hesap işlemlerinde gerekli olan tüm destekler Denizbank tarafından verilmektedir. Bu nedenle hesap başvurusundan hesap ile ilgili yaşanılan sorunlara kadar kişilerin kolay bir şekilde bilgi ve destek alabilmesi adına müşteri hizmetleri aranabilir. Bu konuda 444 0 800 numaralı Açıkdeniz Bankacılık hattının aranması yeterli olacaktır. Yapacağınız görüşmeler ile birlikte tüm soru işaretleriniz de giderileceğinden dolayı sorunsuz ve güvenilir bir hizmetten yararlanmanız da mümkün olacaktır.

Bir önceki yazımız olan 3d Secure Nedir başlıklı makalemizde 3d, alışveriş ve güvenli hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*