Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2016
Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2016

Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2016

Emekli olan kişiler, emeklilere faizsiz kredi veren bankalar üzerinden kredi çekmesi daha avantajlı olacaktır. Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar, 2016 yılı içerisinde kredi oranlarının güncellenmesi ile birlikte ön plana çıktığı gibi kişiler en çok Odeabank ve PTT’ye müracaat etmektedir.

Emekli olan kişilerin maaşları bir banka ya da PTT’den verildiği için kişilerin kredi gibi durumlarda daha büyük bir şansı bulunmaktadır. Özelikle maaş alınan kuruma müracaat edildiğinde kredinin çıkması imkanı çoktur. Bu bakımdan emekli kişilerin özelikle kredi notunda çok büyük sorunlar olmaması halinde kolay bir şekilde kredi alması söz konusudur.

Faizsiz Kredi Mümkün Mü?

Kredi konusunda kişilerin faizsiz bir şekilde kredi çekebilmesi mümkün değildir. Tüm bankalarda kredilerde belirli bir oranda kredi faizi uygulanmaktadır. Bu nedenle kişilerin çekeceği miktarın çok daha üzerinde bir rakam ödemesi gerekecektir. Bu konuda kişilerin en dikkat etmesi gereken nokta, ödeme süresi uzadıkça faize bağlı olarak geri ödenecek ücretin de artacağıdır. Bu nedenle hem geri ödemedeki ana para artacak hem de kişiler daha fazla faiz ödemek zorunda kalacaktır. Bu konuda devlet tarafından özel bir düzenleme üzerinde görüşmeler sürmektedir. Bu nedenle düzenlemenin yürürlüğe girmesi halinde emeklilerin faizsiz kredi alabilmesi mümkün olacaktır.

Maaş Bankasına Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kişilerin maaş aldığı bankaya kredi başvurusu çok daha kısa bir süre içerisinde sonuçlanmaktadır. Bunun için maaş alınan bankanın herhangi bir şubesine gidilmesi yeterlidir. Şubeye gidildiğinde ise sistem üzerinden başvuru alındıktan sonra kişilerin gelir belgesi gibi herhangi bir ek belgeye de ihtiyacı olmayacaktır. Başvuru sırasında kişilerin kimlik bilgilerini vermesi yeterlidir. Ardından bankadaki görevli personel tarafından gerekli işlemler yapılarak, özelikle kredi notu gibi durumlarda sorun çıkmaması halinde kredi hemen onaylanacaktır.

emeklili

Kredi başvurusu onaylanan kişilerin kredisi gün içerisinde genelde hesaba aktarılmaktadır. Böylece kişiler başvuru yaptığı krediyi direk hesabından alabilme imkanına sahiptir. Sizler de bu şekilde emekli maaşınızı aldığınız banka üzerinden kredi alabilirsiniz. Kredi alma sırasında hesabınıza yatacak paradan bir miktar kesinti de yapılacaktır. Bu nedenle hesabında az para gören kişilerin herhangi bir tereddüt yaşamaması gerekir. Bu kesintiler ve ücretlerin ne kadar olduğu ile ilgili detaylar başvuru sırasında imzalanan anlaşmalarda detaylı bir şekilde belirtilmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda ne kadarlık kesinti olacağını da öğrenebilir ve kredinizi bu kesintilerden kalan miktar olarak alabilirsiniz. Kredi başvuru işlemlerinde belirtilen bilgiler dahilinde işlemlerini yapmanız yeterli olacaktır. Çoğu banka aynı zamanda maaş müşterileri için özel olarak teklifler sunmaktadır. Bu teklifler de değerlendirilebilir.

Devletten Destek Faizsiz Kredi

Devlet tarafından yapılan son düzenlemeler ile birlikte özelikle emeklilere yönelik yeni bir paket hazırlığı yapılmaktadır. Bu paket kapsamında emekli olan kişilerin emekli maaşının on katına kadar krediyi faizsiz bir şekilde alması amaçlanmaktadır. Bu bakımdan emekli maaşı 1.500 TL olan bir kişi 15 bine kadar kredi talebinde bulunabileceği gibi bu kredide geri ödeme ana para üzerinden hesaplanmakta ve herhangi bir faiz uygulanmamaktadır. Bu nedenle devlet tarafından böyle bir imkanın yürürlüğe koyulması ile birlikte faizsiz kredi hayalleri gerçek olabilecektir. Devlet tarafından böyle bir düzenlemenin şu an için ne zaman yapılacağı belli değildir. Bu nedenle de konuyla ilgili detaylı bir bilgi sunulamamaktadır. 2017 yılında yürürlüğe girmesi beklenen bu düzenleme ile birlikte kişilerin 2017 sonrasında kredi çekmesi çok daha avantajlı olacaktır. Bu bakımdan faiz ödemek istemeyen emekli kişiler, düzenleme sonrasında faizsiz bir şekilde kredi çekme imkanından yararlanabilmesi mümkündür.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*