Findeks Kredi Notum 800-1200 Kredi Alabilir Miyim?

Findeks Kredi Notum 800-1200 Kredi Alabilir Miyim?

Findeks kredi notu 800 ile 1200 arasında olan kişiler riskli olarak görülmektedir ve bu kişilerin kredi taleplerinde çeşitli sorunlar olabilmektedir. Findeks kredi notu 800 ile 1200 arasında olan kişilerin risk durumu orta riskli olarak değerlendirilmektedir.

Kredi çekmek isteyen kişiler için artık en önemli kriter, kredi notu olmaktadır. Kredi notu kişilerin başvurusu sırasında ilk olarak bakılır. Bu not uygun görülmesi halinde ise kredi ile ilgili işlemlere başlanmaktadır. Aksi halde kişilerin kredi alabilmesi sadece belirli şartlar dahilinde olabilmektedir. Kredi sınırında olan kişiler Findeks kredi notu 800 ile 1200 arasındaki kişilerdir. 800’ün altında olan kişilerin kredi hakkı olmamaktadır. 800 ile 1200 arasında olan kişilerin de kredi çekebilmesi adına bazı şartlar aranabilmektedir.

Kredi Hangi Şartlarda Onaylanır?

Findeks kredi notu 800 ile 1200 Aralığında olan kişilerin kredi alabilmesi için direk onay çıkmamaktadır. Bankalar tarafından dönemsel olarak değişiklik yapılabileceği gibi genel prosedürlere göre bu puan aralığının direk yüksek miktarda kredi alabilmesi mümkün değildir. Bu tür durumlarda iki farklı durum söz konusudur. Kişilerin kredi notu yüksek bir kefil bulması ya da çeşitli teminatların gösterilmesi halinde bankaların kredi vermesi mümkündür.

kredi-notu

Kefil İle Kredi Alma

Kefil göstererek kredi almak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli nokta, kişinin kredi notunun yüksek olması gerektiğidir. Memur ya da emekli kişilerin bu konuda avantajı olduğu gibi bu kişilere özelikle maaş alınan banka üzerinden kredi sağlanması çok daha kolay olmaktadır. Bu nedenle kefil arayan kişiler emekli kişileri tercih ederek bu konuda avantaj elde edebilir. Kefil ile kredi almak çok daha kolay olacaktır. Bu bakımdan Findeks kredi notu 800 ile 1200 arasında olan kişilerin kredi alabilmesi için kefil durumunu değerlendirmesi gerekebilir.

Teminat gösterme noktasında ise kişilerin çok farklı prosedürleri yerine getirmesi gerekebilmektedir. Bu nedenle de kredi işlemleri çok daha uzayabilmektedir. Bu bakımdan kefil durumunun sağlanamaması adına son şans olarak teminat işlemlerine başlanması uygun olacaktır. Teminat konusunda bankalarda dönemsel şartlara göre farklı prosedürler işlenebilir ve bu prosedürlere uygun olarak işlem yapmanız gerekebilir.

Bu Puan Aralığında Kimler Kesinlikle Kredi Alamaz?

Findeks kredi notu 800 ile 1200 aralığında bulunan kişilerin kredi durumu riskli olsa da kredi alabilme durumu belirtilen şartlar dahilinde mümkün olurken, başvurusu direk reddedilecek kişiler de bulunmaktadır. Özellikle borcu nedeniyle yasal takibe alınan kişilerin herhangi bir şekilde kredi başvurusu yapabilmesi mümkün değildir. Yapılan başvurular banka tarafından kabul edilmeyecektir. Bu nedenle yasal takibe düşen ve siciline bu bilgilerin işlendiği kişilerin herhangi bir şekilde kredi alabilmesi mümkün değildir. Üstelik sicilden bu durumun düşmesi için 5 yıl gibi bir süre gerekir. Bu nedenle bu süre boyunca kişilerin kredi alabilmesi de mümkün olmayacaktır.

Kredi Durumu Nasıl İyileştirilir?

Bu tür durumların yaşanmaması adına kişilerin bankalara olan borçlarını zamanında ödemesi gerekmektedir. Düzensiz ödemeler nedeniyle kredi notu düşen kişilerin sorunsuz bir şekilde işlem yapabilmesi adına zamanında ödemelerini yapması gerekir. Böylece kredi notu zaman içerisinde yükselecek ve kişilerin kredi ya da diğer banka hizmetlerinde sorunsuz bir şekilde işlem yapması da mümkün olacaktır. Bu bakımdan kredi notu takibinin yapılması kişilerin not düşme durumlarında hemen durumu toparlamasını sağlar. Kredi notu sorgulama işlemleri için Findeks internet sitesinin kullanılması yeterli olacaktır. İlgili site üzerinden yapacağınız işlemler ile birlikte istediğiniz zaman ücretli üyelik alarak, kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Not öğrenmede ücretli üyelik alınması zorunludur ve bu nedenle mutlaka üyelik işlemlerini yapmanız gerekir. Ücretler aylık olarak alındığı için bir ay boyunca üyelikten yararlanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Değerlendirmesi başlıklı makalemizde kkb, Kredi Notu Değerlendirmesi ve Kredi notu düşük olan kişiler kredi alabilir mi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 Comment Posted

  1. Ben ödemelerimi zamanında yapıyorum hatta erken kapatma bile yaptim benim kredi notum 1200 çıkıyo bana kredi vikarmi memurum

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*