Kredi Kartı Borç Taksitlendirme
Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme

Kişiler kredi kartı kullandıklarında borçlarını düzenli olarak ödemek zorundadır. Borçlarını düzenli olarak maddi sorunlar nedeni ile ödeyemeyenlerin borçları birikmektedir. Bu durumda kişinin daha çok borç ödemesine neden olmaktadır. Bankalar bu tür sorunlar yaşayanlar için kredi kartı taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Bu imkan sayesinde kredi kartınızı taksitlendirerek daha rahat koşullar altında ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı taksitlendirme için kredi kartına sahip olduğunuz banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bu işlemi yapmak için telefon bankacılığı ile iletişime geçerek bilgi almanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise banka şubelerine giderek yetkili personel ile görüşmeniz ve kredi kartınızı taksitlendirmek istediğinizi belirmelisiniz.

Banka bu talebinizi öncelikle inceleyecektir. Borcunuza ve gelirinizi inceleyerek kredi kartınızın tekrardan yapılandırılması için müdürlük ile görüşecektir. Eğer olumlu yanıt gelirse banka toplam kredi kartı borcunuzu taksitlendirebilir. Bankalar bu gibi durumlarda maksimum 12 ay vade ile kredi kartını taksitlendirmektedir.

12 aylık vadelere bölünen kredi kartı borcuna ayrıca faizde eklenmektedir. Bankanın belirlediği faiz ile kredi kartınızın toplam borcu hesaplanmakta ve faizi ile birlikte 12 ay eşit taksitlere bölünmektedir. Bu işlem sonrasında ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Çünkü ikinci bir kart taksitlendirme işlemi oldukça zor yapılmaktadır. Ayrıca buradaki faizler yüksek olduğu için borcunuzdan daha çok para ödeyeceğinizi de unutmamalısınız. Bankalar bunu iyi niyet adına yapmaktadır. Ancak kredi kartınızın asgari tutarını ödeyebiliyorsanız bu şekilde kartınızın borcunu kapatmanız sizin için daha iyi olacaktır.

 

Bu makalemde size Kredi Kartı Borç Taksitlendirme  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar? başlıklı makalemizde kredi kartı başvurdum, kredi kartı ne zaman gelir ve kredi kartım gelmedi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*