Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?
Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

       Kredi kartı başvurusu yapanlar kredi kartı ne kadar sürede çıkar konusunda bilgi sahibi olmak istemektedir.

Bu yazımızda kredi kartı başvurusu sonrasında ne zaman teslim edildiği konusunda sizlere gerekli bilgileri vereceğiz.

Kredi kartı başvurusu yaptığınızda bankalar öncelikle inceleme yapmaktadır.

Genel olarak bankalar kredi kartı başvurusu inceleme işlemlerini üç iş günü içerisinde bitirmektedir. İnceleme işlemlerinde sonuç olumlu olarak çıktığında ise banka kredi kartı basım işlemlerini başlatmaktadır.

Bankaların kredi kartı basım sürelerinde değişiklikler görülebilmektedir. Kredi kartı basım işlemleri ve kargoya verilme işlemleri bir hafta ile on gün arasında değişmektedir. Bu süreler içerisinde kredi kartının sizlere teslimi başlamalıdır. Teslim süresini etkileyen unsurlardan biri ise kredi kartının adresinize mi yoksa banka şubesine mi gideceğidir.

Kredi kartının adresinize gelmesini istiyorsanız bankanın anlaşmalı kargo şirketleri kargoyu sizlere ulaştıracaktır. Bu durum fazladan bir ya da iki gün kredi kartının tesliminin uzamasına neden olabilir. Banka şubesinden teslim almak isterseniz bu süre biraz daha kısalabilmektedir.

      Bankanın kredi kartı sizlere ulaştığında ise alışverişe hemen başlamak için şifre işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Bu işlemi ATM’lerden, teflon bankacılığından yapabilirsiniz. Alışverişlerinizde kullanacağınız şifreyi belirledikten sonra bankanın sizlere sunduğu limit doğrultusunda harcamalarınızı gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. On günden uzun süren kredi kartı teslim durumlarında bankalar ile görüşerek kredi kartı başvuru sonucu sorgulama işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bankalar gerekli incelemeleri yapacak ve kredi kartınızı sizlere iletecektir.

Bu makalemde size Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Nasıl Ödenir? başlıklı makalemizde elektirik faturası online ödeme, kartla fatura ödeme ve kredi kartı ile elektirik faturası ödeme hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*