Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Yazımız içerisinde daha önce kredi çekmiş ve ödemede zorluk çekmiş veya da her hangib ir bankacılık işlemi ve ödemeler neticesinde işlemleri olumsuz sonuçlanmış olan kişilere sunulan kredi imkanından bahsetmekteyiz.

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Öncesinde yaşanan ödenek problemleri her ne kadar bankalar için problemli bir durum olsa da daha sonra kredi veya kredi kartı için başvurduğunuzda bankanızın sizden talep ettiği evrakları yerine getirdiğinizde her hangi bir problem ile karşılaşmamaktasınız.

Öncelikle bankalara alacağınız hizmete karşılık ödeme yapabileceğinizi ispat etmeniz gerekmektedir. Bu belgeler maaş bordrosu, gelir belgesi, çiftçilik belgesi olmakta. Sicili bozuk olan bireyler için her hangi bir işlem yapılana kadar kişinin sicili temiz olmalı ve bankalardan talep ettiği kredi ve kredi kartı limiti yüksek olmamalıdır.

Kredi notunuzu yükseltmelisiniz

Kredi notu hem kredi hem de kredi kartı işlemlerinde ödemelerinizi zamanında yapmanız gerekmektedir. Ödemelerde olan aksaklıklar doğrultusunda kredi notunda düşüşler yaşanacaktır. Kredi notu düşüşü sonrasında kredi alma imkanı zorlaşmaktadır. Kredi sorgulama işlemi ile kredi notu kaç olduğunu öğrenebilir ve kredi notu ile ilgili gerekli araştırmaları yapıp başvuruda bulunarak ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

Ödemelerinize dikkat edin ve düzenli olması için gerekirse ödeme talimatı verin böylelikle ödemeleriniz aksamayacak ve zamanında yapılarak sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Sicil durumunun bozuk olması ile kredi notunun düşük olması aynı durum değildir. Kredi notunuz ödemelerinizin düzensiz olması sonucu oluşmakta. Sicil bozukluğu ise ödemeler artık aksatılmalar sonucunda banka takibine girdiğinde oluşmaktadır. Bu iki kavram arasındaki farklar iyi saptanmalı.

Sicili bozuk olanlara kredi olanağı bir diğer kredi kefil işlemleri neticesinde olmaktadır. Bu işlemler doğrultusunda kefiliniz olursa kredi ve kredi kartı işlemlerinizde kısa süre içinde onaylanmaktadır.

Bir diğer kredi işlemlerini hızlandırabileceğiniz yöntem ise mülkiyet olmakta. Üzerinize veya eşinizin üzerine her hangi bir mülkiyet var ise o vakit kredi mal varlığınızı ipotek ettirerek kredi çekebilme imkanına sahipsiniz.

Kredi kartı başvurusunu internet bankacılığı ile yapabileceğiniz gibi sms yolu ile de oluşturabilirsiniz. Lakin bazen bazı durumlarda bankanın sağladığı bütçe o ay ki bütçe fonuna göre değişim göstermekte. Bu yüzden size en yakın bankacılık şubenizi ziyaret ederek de işlemleriniz ile ilgili bilgi alabilir kredi alma imkanınızın olup olmadığı ile ilgili detaylı evrakların listesini banka çalışanlarından temine edebilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar

Ev hanımlarına, öğrencilere ve gelir belgesi alamayan kişilerde kredi kartı başvurusunda bulunabilmektedir. Her zaman gelir belgesiz alınan kredi kartı ve krediler etrafımızdaki kişilerce merak konusu olmuştur. Acaba kredi alma imkanı yok iken nasıl oluyor da kayıtsız şartsız kredi alma imkanına sahip olabilinmekte?  Hiç bir belge göstermeden nasıl kredi kartı sahibi olabilirim? tüm sorularınızın cevabı yazımızın devamında…

Evraksız kredi kartı başvuru

Kredi kartı sahibi olmak oldukça kolay. Bankalar ek olarak kredi kartı başvurusu yapıldığında maaş bordrosu talep etmektedir. Geri ödemelerin sorunsuz bir şekilde yapılması kredi alma imkanını sağlamaktadır. Küçük limitlerde olmak kaydı ile kredi kartı için başvuruda bulunabilirsiniz.

Gelir belgesiz olarak kredi imkanı sağlayan bankalar Devlet bankaları açısından maaş bordrosu olmadığında problem yaratmaktadır. Lakin özelleştirilmiş bankalar ise ödeme kolaylığı sağlayarak kredi alma imkanı sağlamakta. Sizin adınıza bir şey olmadığı lakin eşinizin üzerine her hangi bir mal varlığı bulunduğu vakitte kolaylıkla kredi ve kredi kartı alabilme imkanına sahibiz.

Bir önceki yazımız olan PayPal.Me Nedir, Bağlantı Nasıl Kullanılır? başlıklı makalemizde paypal açarken kredi kartı lazımmı, paypal bağlantısı nasıl kullanılır ve paypal hangi ülkenin hakkında bilgiler verilmektedir.