Ziraat Bankasından Hesap Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası bünyesinde bir vadesiz hesaba sahip olmak istiyorsanız Ziraat Bankasından hesap nasıl açılır yazımızı inceleyebilirsiniz.

Vadesiz mevduat hesabınızı açarak bankaya para yatırabilir, internet bankacılığı açabilir, ödemelerinizi yapabilir ve bütün bankaların ATM’lerinden para çekebilirsiniz. Para yönetiminiz için Ziraat Bankası‘nı seçtiğinizde hesabınızı kolay bir şekilde açabilirsiniz.

Ziraat Bankasından hesap nasıl açılır konusunda öncelikle bir Ziraat Bankası şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Gideceğiniz şube ikametgah adresinize yakın olması önemlidir. Bunun nedeni ile bazı işlemlerin sadece bankanın şubesinden yapılmasıdır. Bu nedenle banka şubelerinde yapacağınız işlemler için ulaşımın kolay olması için yakın bir yerde hesap açmanız önemlidir.

Bankanın şubelerinde Ziraat Bankası hesap açma işlemi için bireysel müşteri temsilcisi ile görüşmeniz gerekmektedir.

Yetkili personel sizlerden nüfus cüzdanınızı isteyecektir. Nüfus cüzdanı üzerinden gerekli bilgileri alarak başvurunuzu yapıp hesabınızı hemen açacaktır. Burada imzalamanız gereken evraklarda bulunmaktadır. Bu evrakları imzaladıktan sonra hesabınız açılmaktadır. Hesabınızın açılma anında internet bankacılığını da açtırabilirsiniz. İnternet bankacılığını açtırdığınız da sizlere geçici şifre verilmektedir. Daha sonra kendi şifrenizi belirleyerek internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesap açma işlemi sonrasında banka sizlere bankamatik kartınızı iletmektedir. Bankamatik kartı genel olarak bir hafta içerisinde sizlere iletilmektedir. Kart sizlere ulaştıktan sonra şifre belirleme işlemini yapmalısınız. Daha sonrasında ise kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. ATM’lerden para çekip yatırabilir, alışverişlerinizde pos cihazlarında kartınızı kullanabilir veya internetten alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bu makalemde size Ziraat Bankasından Hesap Nasıl Açılır? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Yapı Kredi Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde world kart başvuru sonucu, yapı kredi kart başvurusu sonucu öğrenme ve yapı kredi kkart başvuru sonucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir