Abank Eft Saatleri
Abank Eft Saatleri

Abank Eft Saatleri

Abank hesabınızdan farklı bir bankanın hesabına para transferi yapacaksanız bu işleme eft işlemi denmektedir. Eft işlemini gerçekleştirmek ve gün içerisinde paranızın muhatap banka hesabında olmasını istiyorsanız Abank eft saatleri içerisinde paranızı göndermeniz gerekmektedir.

Abank eft saatleri kaça kadar?

Abank eft saatlerita içi haf 08:00 ile 17:00 arasındadır. Bu saatler içerisinde yapacağınız para transfer işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Eft işlemleri hafta sonu yapılmamaktadır. Eğer hafta sonu eft işlemini gerçekleştirirseniz bu işlem bankanın açılacağı ilk iş günü sonuçlanacaktır. Hafta sonu yaptığınız işlem eft talimatı olarak alınmaktadır. Eft talimatında paranız hesabınızda ilk etapta çıkmamaktadır. Banka mesaiye başladığınız işleminiz gerçekleştirilmekte ve paranız hesabınızdan çıkmaktadır.

Abank eftleri hesaba ne zaman geçer?

Abank hesabınızdan Abank eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri ortalama olarak beş dakika içerisinde karşı bankanın hesabına aktarılacaktır. Eft işlemlerinde para Merkez Bankası yönetiminde muhatap banka hesabına aktarıldığı için hemen hesaba geçmemektedir.

Ayrıca para transfer işleminizi Abank eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğinizde bankanın sistemlerinde yoğunluk varsa işlem gerçekleşemeyebilir. Özellikle Cuma günleri tatil gününden bir gün önce olması nedeni ile bankaların işlem yoğunluğu artmaktadır. Bu günlerde özellikle eft saatinin bitimine yakın para transferi yaparsanız bu durumda paranız havuzda bekletilebilir. Paranız havuzda bekletildiğinde ise banka ilk iş günü paranızı havuzdan çıkararak işlemin sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*