Bankalar Arası Borç Transferi

Bankalar Arası Borç Transferi

Borç transfer kredi olarak da bilinen borç kapatma kredisi için bir takım kuralların bilinmesi gerekiyor. Artık borçlarını hiçbir şekilde ödeyemeyen tüketicilerin başvurduğu bir uygulama olan Bankalar Arası Borç Transferi sayesinde tek bir bankaya borçlu olarak uzun vadede ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacağınız banka, bireysel tüm borçlarınızı kapatır ve borcu üstlenir. Sizde bu sayede tek bankaya yüksek faizli olarak geri ödeme yapabilirsiniz.

Bankalar Arası Borç Transferi işlemi günümüzde pek benimsenmese de talep görmektedir. Borç transferi gerçekleştiren bankalar ise; Denizbank, Türkiye Ekonomi Bankası, Akbank ve Finansbank olarak sıralanabilir. Bunun yanında Türkiye İş Bankası da borç transfer işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Yapmanız gereken tek şey bu bankalar arasındaki vade ve faiz oranlarını araştırmak ve daha sonra borçlarınızı tek bir bankada toplamaktır. Bununla birlikte dosya ve benzeri masraflar da tarafınızdan tahsil edilecektir. Bu işlemi yapan bankalar yüksek faizlerle işlem sağladığı için günümüzde tavsiye edilmemektedir. Fakat artık son çare olarak bilinen bu durum karşısında tüketiciler gerekli desteği alarak bir an önce borçlarını bitirmek amacıyla bankalara başvuru yapmaktadır. Gerekli incelemelerden sonra banka onayı ile birlikte tüm borçlarınız silinir ve borç transferi yaptığınız bankaya karşı sorumlu olarak aylık ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Belirttiğimiz üzere faiz oranı yüksek ve farklı masrafların da tüketiciye yüklendiği unutulmamalıdır. Önemli olan bu işlemden sonra artık borçlarınızı zamanında ödemektir.

 

Bu makalemde size Bankalar Arası Borç Transferi  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Banka Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde banka kredi hesaplaması, banka kredi hesaplaması nasıl yapılır ve banka kredi hesaplaması yapılan bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.