Bireysel Taşıt Kredisi Nedir Nasıl Alınır?

Bireysel Taşıt Kredisi

Bankaların bireysel taşıt kredisi konusundaki desteği ve kişilerin bu hayallerine ulaşma çabası devam etmektedir. Ticari taşıt kredilerine oranla faiz oranları biraz daha düşük olduğu söylenebilir. Bu konuda bankalar bir takım imkânlar sunuyor ve müşterilerini bireysel taşıt kredisi imkânlarından faydalandırıyor.

Hayallerinizi süsleyen araca sahip olmak için taşıt kredisi sayesinde kefilsiz ve 48 aya kadar vadeli olarak aracınıza sahip olabilirsiniz. Bazı bankalar bu konuda krediyi hemen teslim etmekte ve ödemeyi de erteletme şansı vermektedir. Şimdi sizlere bireysel taşıt kredisi için gerekli olan şartlar ve özelliklere bakalım;

  • Bireyse taşıt kredilerinde 48 ay vade imkânı vardır.
  • Uygun faiz oranlarıyla aracınıza kolayca sahip olabilirsiniz.
  • Müşteriler bu kredide en uygun ödeme planlarını kendileri belirleyebilmektedir. Kredi talep başvuruları ise, başvurunun ardından kısa sürede yanıtlanmaktadır.
  • El araçlarda 10 yaşa kadar araçlar kredilendiriliyor ve kefil talep edilmiyor.
  • Teminat olarak sağlanan aracın rehni de yeterli oluyor. Yani ‘0’ km taşıtlar adına yapılan kredi başvurularında kefil koşulu aranmıyor. Şubeler sadece gerekli gördükleri durumda kefil talep etme hakkına sahip olmaktadır.
  • Bireysel müşteriler ile KOBİ müşterilerinin bireysel amaçlı taşıt kredileri için kredilendirme oran değeri genel olarak 50.000 TL ve altında olan taşıtlar için taşıt değerinin %70’i baz alınıyor. 50.000 TL üzerinde olan taşıtlar içinde yine %70 ve %50 oranlarında kredilendirme oranları mevcuttur.

Bireysel taşıt kredilerine bankalardan gerekli araştırma ve faiz oranlarını öğrendikten sonra başvurabiliyorsunuz. Bu konuda sizlere kısa süre içerisinde geri dönüş yapılabilmekte ve krediniz teslim edilebilmektedir. Ayrıca kredinizin değerlendirilme süreci olumlu sonuçlandığında aynı gün içerisinde bankanızın talep ettiği belgeleri hazırlayarak kredinize sahip olabilirsiniz. Gerekli belgeler arasında; nüfuz cüzdanı, araç ruhsatı, gelir belgesi gibi belgeler yer almaktadır. Tüm bankalar için belgeler eşit şartlar altında talep edilmektedir. Ülkemizde bireysel taşıt kredisi anlamında birçok banka en uygun faiz oranlarıyla müşterilerine yardımcı olmaktadır. Sizler de hayalinizdeki araca sahip olmak için bankalar arasında araştırmalarını yapabilir ve bu kredilerden faydalanabilirsiniz.

Bu makalemde size Bireysel Taşıt Kredisi Nedir Nasıl Alınır?  konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

 

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz 10 Bin TL Kredi başlıklı makalemizde kefilsiz 10 bin tl kredi, kefilsiz 10 bin tl veren bankalar ve kefilsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.