Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar
Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde işini büyütmek ya da yeni bir iş kurmak isteyen girişimci ya da esnafların bazı durumlarda bankalara sundukları teminatlar yetersiz kalır. Bu anlamda Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar bu kişilerin yardımına koşar. Bu yazımızda sizlere detaylı bilgiler aktarmış olacağız.

Öncelikle kefalet kredisini ne olduğuna bakalım. Bu kredi türü; kobilere işlerini büyütmeleri için; girişimcilere de iş kurabilmeleri için belirli kurumlarca sunulan bir destek kredisidir. Farklı bir tanımlamayla; işinizi büyütmek ya da yeni bir iş kurmak için bankaya kredi almak için gidersiniz be bu anlamda bir takım teminatlar gösterirsiniz. Banka bu teminatları yeterli bulmazsa, kefalet kurumları sizlerle beraber bu kredinin sorumluluğunu üstleniyor ve bir anlamda sizler kefil oluyorlar. Bu sayede gerekli teminat da sağlanmış olacaktır. Kefalet kredisi almak için ilk olarak kefalet veren kurumları araştırmanız gerekiyor. Girişimci ve esnaflara bu konuda yardımcı olan Kredi Garanti Fonu A.Ş Kurumu mevcuttur. Bankaya gittiğinizde KGF kredisinden yararlanmak istediğinizi belirtmelisiniz. Banka bu durumu inceler ve uygunluğu durumunda da sizlere bilgi aktarır ve krediyi tarafınıza sunacaktır.

Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar arasında;

  • Akbank, Alternatif Bank, Albaraka Türk, Asya Katılım, Anadolu Bankası, Denizbank, Finans Bankası, HSBC, İNG, Ziraat Bankası, Yapı Kredi Bankası, Türkiye İş Bankası, Turkland Bank, Vakıfbank, Kuveyt Türk, Turkish Bank, Türk Eximbank gibi bankalar bulunuyor.

Kefalet kredisi talebinde bulunduğunuzda ilk olarak kobiler bu durumu değerlendirmeye alıyor. Bu süreçte bir miktar ücret tarafınızdan tahsil ediliyor. Bu krediyi kullanmaya başladığınızda ise, kredinin vadesi boyunca %1 ya da %2 oranında kefalet veren kuruma komisyon ödenmektedir.

Kefalet Kurumları, kredileri için kefiliniz olmadan önce işletmeler için de bir değerlendirme süreci başlatır. Bu kriterler arasında işletmelerin projelerinde rahatlıkla kabul edilebilir risk ve projenin sürdürülebilir olması gibi etkenler önemlidir. Bu kredileri iş sahipleri, işini büyütmek isteyenler ve esnaflar kullanabilmektedir. Yukarıda sıraladığımız bankalara başvurarak gerekli talebi oluşturabilir ve projeniz dâhilinde işinizi büyütebilir ya da bir esnaf olarak yeni bir iş kurabilirsiniz.

 

Bu makalemde size Esnaf Kefalet Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzman

Bir önceki yazımız olan Denizbank’tan Öğrenciye Eğitim Kredisi başlıklı makalemizde denizbank öğrenci kredisi, denizbankdan öğrenci kredisi ve en uygun öğrenci kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*