Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar, bazı şartlar dahilinde bu imkandan yararlanılmasını sağlayabilmektedir. Bu bakımdan ev hanımları da ev hanımlarına kredi veren bankalara başvuru yaparak kredi alabilir.

Bir iş yerine bağlı olarak sigortalı ve bordrolu bir şekilde çalışan kişiler için kredi almak oldukça kolay olduğu gibi herhangi bir geliri olmayan kişiler için kredi almak oldukça zordur. Kredi konusunda kişilerin kredi sicilinin yanı sıra gelir durumuna bakılmaktadır ve tüm bu işlemler sırasında kişilerin çeşitli resmi evraklar ile durumunu belgelendirilmesi istenmektedir. Bu bakımdan ev hanımlarının kredi alabilmesi adına mevcut şartlar oldukça zordur. Ev hanımlarına yönelik son dönemlerde farklı kampanyalar sunulurken, kredi durumu çok iyi olan ve özelikle kefil getirilebilecek ev hanımları için kredi çıkması çok daha yüksek ihtimalli görülmektedir. Ev hanımları için kredi veren bankalarda limitler çok daha düşüktür. Bu bakımdan kredi alacak ev hanımlarının yüksek ödemeler için kredi sağlayabilmesi çok mümkün değildir.

Ev Hanımlarına Verilen Kredilerde Limitler Ne Kadar?

Ev hanımlarının 5 bin TL’ye kadar alacağı kredilerin onaylanması çok daha kolaydır. 5 bin TL’nin üzeri için mutlaka gelir belgesi ya da kefil istenecektir. Bu nedenle ev hanımlarının bu konuda limite dikkat etmesi gerekecektir. Ev hanımlarının kefil noktasında eşi de öneli bir referanstır ve gelir belgesi üzerinden daha kolay bir şekilde kredi çekilebilmektedir.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Verir?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Denizbank yer almaktadır. Düzenlenen yeni kampanyalar ile birlikte kadınların altın günleri gibi farklı birikim yapması mümkün olurken, sicili iyi olan ev hanımları için yüksek limitlerde de kredi sağlanabilmektedir.

Denizbank dışında ise Garanti Bankası ve Şeker bank da kredi veren bankalar listesindedir.  Ev hanımları için kredi almak bu bankalar üzerinden çok daha kolaydır. Fakat son dönemlerde kredi için kriterler çok daha zorlaştırıldığından dolayı ev hanımlarının kredisinin onaylanması çok daha zor bir duruma gelmiştir. Buna karşın dönemsel olarak yapılan kampanyalar ile birlikte ev hanımlarının da kredi alabilmesi mümkün olmaktadır.

Kredi alma noktasında banka onayı alamayan kişilerin en büyük kolaylığı kefildir. Kefilli bir şekilde başvuru yapıldıktan sonra kefil üzerinden kredi almak çok daha kolay olacaktır ve bu sayede kredi sicili bozuk olan bir kişinin dahi kredi alabilmesi mümkündür. Bu bakımdan sadece ev hanımları için değil, kredi almayan ve kredi notu düşük olan kişiler için de kefil ilk olarak başvurulacak bir yöntemdir. Aksi halde kredi notunun yükseltilmesi için uzun bir zaman gerekecektir. Ancak bu şekilde kredi çekilmesi mümkün olabilecektir.

Kredi çekme konusunda sorun yaşayan ve ya kredi notu iyi olmayan kişiler, sitemizdeki diğer yazıları okuyarak bu konularda da bilgi alarak sorunlarını çözümleyebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*