Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

İhtiyaç kredisi için bankaya başvurduğumuzda sonuçlanma süresi bankadan bankaya değişir.Bu daha çok sizin kredi notunuzla alakalıdır.

Eğer kredi notunuz yüksekse çoğu banka ihtiyaç kredisi talebinizi 5 dakika içerisinde değerlendirerek siz sms yoluyla onaylandığına dair cevap verir.Aynı şekilde kredi notunuz çok düşükse banka çok kısa bir süre içerisinde size ret cevabı gönderir.Findeks Kredi Notunuz çok düşükse nasıl yükseltileceğini öğrenmek için tıklayınız.

Eğer ki bireysel Findeks kredi notunuz ortalama bir seviyelerde ise yani bundan kastım 1100-1300 seviyelerinde olduğu zaman ihtiyaç kredisi başvuru süreniz daha uzar.Banka durumunuzu ayrıntılı olarak inceler ve size 48 saat içerisinde cevap verir.Bu cevap gelişen teknolojiye bağlı olarak genellikle sms yoluyla olur.

Bankanın size verdiği cevap krediyi alıp alamayacağınıza tam olarak açıklık getirmeyebilir.Eğer kredi notunuz ortalama ya da kritik seviyedeyse banka size ‘Sayın Müşterimiz,mevcut bilgilerinizle kredi başvurusunu değerlendiremiyoruz.Lütfen güncel gelir belgeniz ve kimliğiniz ile şubenize başvurunuz’ şeklinde bir mesaj gönderir.

Bu şu anlama geliyorki banka size krediyi vermeye meyilli ama durumunuz çok kritik bir seviyede olduğu için sizi bankaya davet ediyor.Büyük ihtimalle bankaya gittiğinizde sizden üzerinize kayıtlı araç veya tapu varsa bunların ipotek alınarak başvurunuzu onaylayabileceklerini söyleyecekler.Eğer üzerinize kayıtlı araç veya taşınmaz yoksa sizden bir adet kefil talep edebilirler.
Aslında burada ağzınız laf yapıyorsa kefilsiz ve iptoteksiz bu krediyi alabilirsiniz.Çünkü içinde bulunduğunuz durumda krediyi verme yetkisi şube nezdinde olacaktır.Eğer kefil bulma durumunuz yok ve üzerinize de bir şey yoksa şube müdürüyle görüşmek istediğinizi bildirin.Şube müdürüne çekmek istediğiniz krediyi ödeyebileceğinize inandırmanız gerekli.Ona başvuru yaptığınızı ve sizden kefil talep edildiğini söyleyin.Şu an için bu durumların kendiniz için uygun olmadığını belirtin.Alacağınız krediyi nerede kullanacağınızı anlatın.Sakın altın,borsa ya da forex işine bulaşacağınızı söylemeyin.Çünkü bu şekilde kredi alıp geri ödeyemeyen kişi çok.

Samimiyetinize inandırmaya çalışın ve kesinlikle sert olmayın.Eğer birazda şansınız varsa krediyi şube yetkisinde alabilirsiniz.

Bu makalemde size İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Enpara Kullanmak İçin Haklı 5 Sebep başlıklı makalemizde enpara, enpara nasıl kullanılır ve enpara.com başvurusu nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.