ING KOBİ Kredileri

ING Bank diğer bankacılık işlemlerinde olduğu gibi KOBİ kredilerinde de yenilik ve avantajları ile karşımıza çıkmaktadır. Banka KOBİ’lerle çalışmak amacıyla tüm yöntemler ve seçenekleriyle en iyi kredi avantajlarını sunmak istemektedir. ING KOBİ Kredileri; SMS KOBİ, WEB KOBİ ve KOSGEB KOBİ destek programıyla karşımıza çıkmaktadır.

KOSGEB’in KOBİ destek programlarından faydalanmak ve firmanızı uygun maliyetlerle büyütmek istiyorsanız öncelikle KOSGEB veri tabanına üye olmanız ve KOSGEB KOBİ beyannamelerinin güncel olması gerekmektedir.

KOSGEB veri tabanında yeni kayıt oluşturmak için kosgeb.gov.tr adresinden açıklanan adımları takip ederek işleminizi yapabilirsiniz. Kayıt işleminden sonra beyannameleri doldurun. Daha sonra doldurduğunuz beyannamenin uygunluğu KOSGEB uzmanı tarafından kontrol edilecektir. Çıktı olarak imzalı olarak KOSGEB Hizmet Merkezlerine teslim edebilirsiniz.

Bankaya KOBİ kredisi için müracaat edenlerden istenilen özellikleri sıralayalım.

Kredi başvurularınızın değerlendirmeye alınması için firma sahibi olmanız ve kendi T.C. Kimlik numaranız ile talepte bulunmanız gerekiyor.

SMS KOBİ’ye müracaat ettiğinizde SMS aracılığı ile telefonunuza gelen olumlu yanıt sadece bir ön onay niteliğinde olup; kredi talebiniz ayrıca şube tarafından değerlendirilecektir.

Kredinin hesabınıza geçebilmesi için başvuru evraklarınızın eksiksiz olması ve talep ettiğiniz kredi tutarının şube değerlendirmesi dahilinde olumlu olarak sonuçlanması gerekmektedir.

SMS kredisi için KOBİ yazıp bir boşluk bırakıp 11 haneli T.C. Kimlik numaranızı 2205’ e SMS gönderin.

WEB KOBİ kredisi içinde internetten müracaat edebilirsiniz. Ayrıca bankanın sizden talep ettiği belgeleri de sunmanız gerekmektedir.

SMS KOBİ Kredi

KOBİ yazıp, bir boşluk bırakıp 11 haneli
T.C. Kimlik Numaranızı

 

Bu makalemde sizlere ING KOBİ Kredileri  konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi ve Yurtlar Kurumu başlıklı makalemizde Gençlik ve Spor Bakanlığı, kredi geri ödemeleri ve kredi ve burs hizmetleri hakkında bilgiler verilmektedir.