Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir?

Kredi başvurusu yaptıktan sonra kredi almaktan vazgeçtiyseniz, kredi başvurunuzu artık iptal edebilir ya da silebilirsiniz. Bu yüzden kredi başvurusunu iptal etmek adına sizlere bir takım bilgiler sunmuş olacağız.

Öncelikle ATM ya da internet kanalı üzerinden yapılan kredi başvurularının nasıl iptal edileceğini söyleyelim. Kredi başvurularınızı ATM ya da internet üzerinden yaptığınız ve bu kredinizin onaylanması halinde, bu duruma kesin olarak bakılamaz. Çünkü dijital bir ortamda yapılan kredi başvurularınız ön onay niteliğindedir. Yani bu başvuruların tamamlanması için bankanızın şubesine gitmeniz gerekiyor. Ayrıca krediyi alabilmek için bir takım evraklarda gereklidir. Bu yüzden kredi başvurunuz tekrar değerlendirilecektir. Ayrıca kredi başvurularınızla ilgili SMS ya da telefon aracılığıyla tarafınıza bilgilendirme gelecektir. Bankanızın talep ettiği gerekli evrakları bankaya ulaştırmadığınız sürece kredi başvurularınızın ön onay işlemleri otomatik olarak silinir. Ayrıca böyle bir durum karşısından tekrar başvuru yapmanız gerekecektir. Kısacası kredi başvurularınızın iptali için farklı bir işlem yapmanız gerekmiyor.

Son zamanlarda ülkemizde bankaların bir takım uygulamaları da bulunur.

Bunlar arasında en çok tercih edilen Enpara ve CEPTETEB uygulamaları şubesiz bankacılık hizmetleri vermektedir. Bu tür hizmetlerden yararlanarak kredi başvuruları yaptığınızda ise evrak gerekmiyor. Bu yüzden sizlere aktardığımız gibi bir durum söz konusu olmaz. Yani şubesiz bankacılık kullanıyorsanız, kredi başvurunuzun iptali için bankanızla görüşmeniz gerekiyor.

Şubeden yapılan kredi başvurularının iptalini sağlamak için; Kredi başvurunuzu banka şubelerinden yararlanarak yaptıysanız ve gerekli evrakları da bankanıza teslim ettiyseniz, bu durumda yine bankanızla görüşüp başvurularınızı iptal ettirmeniz gerekiyor.

Kredi Başvurusu Nasıl Silinir? konusu hakkında sizlere detaylı bilgiler aktardık. Bu durumlardan faydalanarak sizlerde yaptığınız başvuruları silebilir ve daha sonra tekrar başvurabilirsiniz. Uygulamaları bakımından hemen hemen her bankada işleyiş aynıdır. Bu yüzden en garanti yöntem olarak bankanızla birebir görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Bankacılık işlemleri artık gelişmiş alt yapıları sayesinde hızlı bir hizmet sundukları için, bu hizmetlerden yararlanmanız gün içerisinde sağlanacaktır. Bu anlamda kredi başvuru iptalleriniz için de aynı gün içerisinde talep gönderecek olursanız bankanızla görüşebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Kredi Başvurusu Nasıl Silinir? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan İnstagramdan Alışveriş Nasıl Yapılır, Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde instagram alışveriş nasıl yapılır, instagram ürün satın alma ve instagramdan alışveriş yapma hakkında bilgiler verilmektedir.