Kredi Kartı Ekstre Tarihi Nasıl Değiştirilir

Mevcut kullandığımız kredi kartının ekstre kesim tarihini zaman zaman değiştirme ihtiyacı duyarız.Bu işlem bize kredi kartı borcumuzu bir ay daha ertelemenizi sağlar.İşten ayrılmış olabilirsiniz.Yeni başladığımız işten maaş alacağınız tarih kredi kartı ekstre tarihiyle örtüşmüyor olabilir.İşten ayrılmak demek bir ay parası kalmak demektir bu da kredi kartı ödemelerinizin aksaması anlamına gelir.Bu durumda kredi kartı ekstresi kesim tarihini değiştirmeniz sizin ve kredi siciliniz açısından en hayırlı olandır.

Kredi kartı ekstre kesim tarihinizi değiştirme işini genellikle bankaların müşteri hizmetlerinden halledebilirsiniz.Fakat ülkemizde müşteri hizmetlerini arayarak müşteri temsilcisine ulaşmak dört dalda Oscar ödülü almak gibi bir şey olduğu için siz gelin müşteri hizmetlerini arama yönteminden vazgeçin.Yok ben şansımı gene de denemek istiyorum diyorsanız bankaların müşteri hizmetleri numaraları için tıklayın.

Kredi Kartınızı aldığınız bankanın internet şubesinden de kredi kartı ekstre kesim tarihini kolaylıkla değiştirebilirsiniz.Eğer ben internet bankacılığını kullanmıyorum ne bilirim ben internet şubesi kullanmasını diyorsanız o zaman işinizi biraz daha manuel yöntemlerle halletmeniz gerekiyor.

En garanti yöntem kredi kartı aldığınız banka şubesini ziyaret etmektir tabi eğer vaktiniz bol,gezmesini seven ve işlemlerini kanlı canlı yapmak isteyenler için en akla yatkın yoldur.Hem gider bir bardak çaylarını içer şubedeki sıcak çalışma ortamını görürsünüz.Müşteri temsilcinize kredi kartı ekstre kesim tarihinizi değiştirmek istediğinizi,böyle bir ihtiyacınız olduğunu söyleyin.İşleminiz çok kısa bir sürede halledecektir.

Kredi kartı ekstre kesim tarihini yılda iki kere değiştirebileceğinizi ve ardışık aylarda yapamayacağınızı bilmeniz gerekli.Eğer geçen ay ekstre kesim tarihini değiştirdiyseniz hiç zahmet edip de bankaya falan gitmeyin,kimseyi de çay masrafına sokmayın.

Bu makalemde size Kredi Kartı Ekstre Kesim Tarihi Değiştirme konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim

Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Neden Kredi Alamıyorum başlıklı makalemizde kredi onaylanmama sebepleri, kredim onaylanmıyor ve neden kredim onaylanmıyor hakkında bilgiler verilmektedir.