Kredi Notu Sorgulama
Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama

Kredi Notu Sorgulama

Günümüzde artık kredi notunu sorgulama işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir. Önceki zamanlarda sadece bankaların görebildiği kredi notları, günümüzde tüm tüketiciler tarafından rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Üstelik artık Kredi Notu Sorgulama işlemleri TC Kimlik No üzerinden yapılabiliyor. Bankalar için de kredi notu oldukça önemli faktördür. Çünkü kredi kartı ya da kredi taleplerinde ilk olarak kontrol edilen faktör bu olmaktadır.

Kredi Notu Sorgulama işlemleri sonrasında kredi notu düşük olan tüketicilere hizmet verilememektedir. Bu anlamda bankalar ile işlem yaparken kredi kart borçlarınızı da zamanında ödemeniz gerekiyor. Bununla birlikte artık Findeks adı verilen bir uygulama sayesinde sadece TC Kimlik Numaranızı girerek kredi notunuzu görüntüleyebiliyorsunuz. Bankalardan da bu hizmeti alabilirsiniz.

Findeks uygulaması üzerinden üye girişi yaparak ve sistemin talep ettiği ücreti ödeyerek hizmet alabiliyorsunuz. Ayrıca aylık ödeme yapabilirseniz kredi notunuz her ay düzenli bir şekilde cep telefonunuza kısa mesaj olarak gelmektedir. Bu anlamda hem bankalar hem de Findeks sistemi üzerinden kredi notunuzu TC ile öğrenebilmeniz mümkün hale gelmiştir. Teknolojinin bu olanaklarından yararlanarak kredi kart ya da ihtiyaç kredilerinizin sonuçlarını da tahmin edebilirsiniz. Eğer bu notunuz istenilen seviyenin altında ise uzun bir süre hizmet alamazsınız. Eğer belirlenen sınırın üzerinde ise bankaya gerekli evrakları getirerek kredi imkânlarından ve kredi kartlarından yararlanabilirsiniz. Tercih ettiğiniz bankaya giderek ya da internet şubeciliği aracılığıyla da sorgulama yapabilirsiniz.

Bu makalemde size Kredi Notu Sorgulama konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzman

Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Öğrenme başlıklı makalemizde kredi not nasıl öğrenilir, kredi notu öğrenme ve ücretsiz kredi notu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*