Paypal Nedir Nasıl Alınır?

PAYPAL  Nedir?

Paypal, çağın gerekliliği.

Biliyorsunuz ki ister çalışma hayatınızda isterseniz günlük yaşamınız da olsun aktif olarak e-mail hesaplarını kullanıyoruz. Depolama alanları, çalışma alanları ve diğer ihtiyaçlarımıza tam karşılık vermesi açısından da daimi olarak ihtiyaç duyuyoruz. Bildiğiniz üzere hal böyle olunca, hızlı ve pratik işlemler yapmak yararımıza oluyor. Gündelik işlerimizi hızlı ve kolay bir şekilde yönetmek daima en mantıklı olgu olarak karşımıza çıkıyor.

Buradan hareketle para göndermek ve almak gibi işlemler için, transferleri kolaylaştırmak ve basite indirgemek adına geliştirilmiş bir sistem var. Paypal.

Paypal, kişilere e-mail yolu ile para göndermenize imkân sağlıyor. Aynı şekilde e-mail kullanarak birisinden para talebinde bulunmanıza ve işlemleri de çok kolay şekilde yürütmenizi sağlıyor. Paypal, herkes tarafından kullanılabilir, daimi olarak faydalı ve ihtiyaç duyulacak bir yapımdır.

Peki, PayPal nasıl çalışıyor?

Kişiler internet ortamın sanal olarak kullanabilecekleri bir hesap oluşturuluyor. Bu hesap tamamen kişisel bilgileriniz ve vadesiz mevduat hesabınız veya kredi kartı hesabınız ile entegreli çalışıyor. Yani birisi size Paypal aracılığı ile para gönderirse, gönderilen parayı 3-7 iş günü içerisinde bankanıza havalesini, nakit olarak bulundurmak yerine Paypal’da kalsın derseniz de Paypal Kart ile veya online olarak Paypal kullanıcı adı ve şifreniz ile işlemler yapabiliyorsunuz.

Peki, tüm bunlar nasıl gerçekleştiriliyor?

Para talebinde bulunacağınız kişinin PayPal hesabına tanımladığı e-mail adresini para talep et bölümündeki kutucuğa yazıyorsunuz, ardından talep ettiğiniz para miktarını yazıyorsunuz. Gönderdiğiniz bu işlem karşı tarafın PayPal profiline ve mail adresine xyz kişisi sizden… TL para istedi şeklinde bir uyarı bırakıyor. Karşı taraf onayladığı takdir de para kişinin hesabından düşüyor. Düşülen miktar tarafınızın hesabına nakil oluyor ve bakiyenize işleniyor. Tabu bu işlem oldukça kısa sürelerde gerçekleşiyor. Parayı isterseniz PayPal bakiyenizde istemez iseniz, 3-7 iş günü içerisinde havale edilmesi karşılığında bankanıza çekebiliyorsunuz. Ayrıca kredi kartınıza da PayPal ı tanımlayabiliyorsunuz…

Ayrıca PayPal, 18 yaş altı kişiler içinde kullanıma uygundur. PayPal kartınızı adresinize sipariş ederek 1 hafta içerisinde ulaşabilir, ihtiyaç duymaz iseniz sadece PayPal bağlantınız ile de online olarak bütün işlemlerinizi halledebilirsiniz.

 

Bu makalemde size Paypal Nedir Nasıl Alınır? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

 

Bir önceki yazımız olan Tarımsal Sulama Yatırım Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde tarımsal sulama kredisi alma şartları, tarımsal sulama kredisi nasıl alınır ve tarımsal sulama kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.