2017 Yılında Hangi Bankalar Personel Alımı Yapacak

Bankacılık sektörü, her ne kadar yerli yerine oturmuş gibi görünse de, aynı şehirde birbirinden farklı şubelerin açıldığını ve bu şubelerde de hala uzun kuyruklar olduğunu görebiliriz. Bundan dolayı hizmet kalitesini sürekli olarak üst düzeyde tutması gerektiğinin bilincinde olan bankalar, 2017 yılının neredeyse tüm zamanlarında, düzenli personel alımları gerçekleştirecektir. 2017 yılında hangi bankalar personel alımı yapacak konusunda araştırma yapan kişiler için, 2017 yılının oldukça güzel geçeceğini söyleyebiliriz. Çünkü, özellikle katılım bankalarına olan taleplerden dolayı her bankanın yeni bir katılım bankacılığı anlayışı ile sektöre atıldığını görmekteyiz. Bunun son örneği olan Vakıf Katılım, 2017 yılındaki ilk personel alımı yapacak bankaların da başında gelmektedir. Gişe görevlisi olarak yapacak alımlar ile ilgili banka kendi internet sitesinde iş başvuruları ile ilgili tüm detayları vermiştir. Hem Vakıf Katılım hem de diğer bankalara baktığımız zaman, şu şekilde alımlar gerçekleştirilecektir.

Vakıf Katılım: Toplam 23 ilde gişe görevlisi alımı gerçekleştirecek.

Vakıfbank: KPSS şartı aramayacak olan Vakıfbank, yapacağı sınavlar ile Türkiye genelinde kadrosunu güçlendirmeyi hedeflemektedir.

Akbank: Gişe yetkilisi pozisyonunda alımları hızlandıracak olan Akbank, başvuruları internet üzerinden kabul edecek ve adaylar Türkiye genelindeki tüm şubeler için mülakata davet edilecek.

2017 yılında hangi bankalar personel alımı yapacak konusunu araştıranlar için bir diğer haberimiz de lise mezunları içindir. Çünkü, Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank, lise mezunlarının katılacağı sınavlar neticesinde, onlarca personel alımı gerçekleştirecek.

Bankalara Başvurular Nasıl Gerçekleştirilecek?

Bankaların gerçekleştireceği bu personel alımları için tüm başvurular, internet üzerinden kabul edilecektir. Lise mezunlarının katılacağı ve Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası’nda pozisyonlara yerleştirilecek olan adaylar için ise, özel bankacılık sınavları şartı sunulacaktır. Bu sınavlara katılarak yeterli puanları alan kişiler arasından, mülakat usulü ile seçimler gerçekleştirilecektir. Şuan bu sınavlar için ne zaman başvuruların kabul edeceğine dair resmi bir açıklama yapılmamış durumdadır. Fakat, her sene olduğu gibi Mart ayının ilk haftalarında açıklama yapılacak ve Nisan ayında da adaylar bankacılık sınavlarına katılacaktır. Bu yüzden, internet sitemizi takip ederek, başvurular hakkında en detaylı bilgileri alabilirsiniz.