Akbank Artı Para Nedir? Nasıl Açılır? Faizi Ne Kadar?

Akbank Artı Para Nedir? Nasıl Açılır? Faizi Ne Kadar?

 

Akbank Artı Para Nedir?

 

Akbank artı para, Akbank A.Ş’nin müşterilerine sağladığı bir bankacılık hizmetidir. Hizmetin özelliğini kısaca anlatacak olursak özellikle maaş müşterileri için tanıdığı bir hak olmaktadır. Bankaya açılan vadesiz hesaplara tanımlanan artı para limiti ile vadesiz hesaplarda para olmasa da belirlenmiş limit kadar eksi değere düşmek kaydıyla bu hesaptan para kullanmak mümkün olmaktadır.

 

Eksi değere düşmek artı para hesabına borçlanmak demektir. Vadesiz hesaba artık para limitinin genellikle maaşını Akbank A.Ş’den alanlara tanımlandığını söylemiştik. Ancak bu hizmet bankanın inisiyatifinde olan bir işlem değildir. Müşterinin talep etmesi ile açılabilmektedir.

 

Ancak kredi hesaplarına tanımlanan vadesiz hesaplarda açılan artı para limiti her müşteri için açılmaktadır. Çünkü kredi hesaplarında artı para olması müşteri için de büyük avantaj oluşturmaktadır. Hesapta para olmadığı taktirde sistem bu artı para limitinden kullanarak müşteriyi yüksek faiz borcu altına girmekten kurtarmaktadır.

 

Akbank Artı Para Nedir, Artı Para Hesabı Nasıl Açılır?

 

Yukarıda da belirttiğimiz gibi artı para limitini vadesiz hesaplarımıza tanımlatabilmek için şahsen müracaat ederek bankadan talep etmemiz gerekmektedir. Aksi taktirde banka müşteri talebi olmadan bu limiti hesaplara tanımlamamaktadır. Kredi kullanacaksak eğer o zaman durum biraz farklılaşmaktadır. Kredi hesaplarına tanımlı olan vadesiz hesaba ayrıca artı para limiti tanımlanmaktadır. Bunun nedeni belirttiğimiz gibi müşteri menfaatleridir. Özellikle hafta sonuna gelen kredi ödemelerinde bu hesaptan para çekilerek kullanılan kredilerin vaktinde ödemesinin yapılması da sağlanmaktadır.

 

Akbank artı para hesabı nasıl açılır sorusunun cevabını yeniden vermeye çalışacak olursak eğer en kısa ve net cevabın müşterinin bankaya başvurarak bankadaki gişe görevlilerine artı para limiti almak istediğini belirtmesidir diyebiliriz. Bu talepten sonra banka görevlisinin yapacağı bazı işlemleri yaparak artı para limitini elde etmemiz mümkün olacaktır.

 

Artı Para Faizi Ne Kadar?

 

Artı para faizi, bankaların diğer mevduat ürünlerine uyguladığı faiz tutarları ile aynı değildir. Bankadan kullanılan vadeli kredilerde uygulanan faiz tutarlarından oldukça düşük olan artı para faizi reel faiz tutarları da dikkate alınarak güncellenen bir faiz tutarıdır. Artı para faizi ne kadar diye araştırma yaparak Akbank artı para faiz tutarlarının güncel halini öğrenebiliriz.

 

Bir önceki yazımız olan Borç Nasıl Hızlı Ödenir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir