Borç Nasıl Hızlı Ödenir?
Borç Nasıl Hızlı Ödenir?

Borç Nasıl Hızlı Ödenir?

Borç Nasıl Hızlı Ödenir?

 

Günümüzde birçok kişi kredi çekmekte veya farklı sebeplerden ötürü borçlanmaktadır. Çekilen krediler ve alınan borçlar ilerleyen zaman içinde yakamıza yapışmakta bizi zor durumda bırakmaktadır. Peki, Borç Nasıl Hızlı Ödenir? Bunun cevabını 10 ana madde de topladık. İşte o maddeler;

 

  1. Kredi Kartından Kurtulun

 

Yeni bir bütçe programı hazırlayarak kredi kartınızdan kurtulun. Tamamen nakite dönük ihtiyaçlarınızı giderin.

 

  1. Faiz Oranlarını Azaltın

 

Faiz oranlarını azaltmak sizi yüksek meblağda borçlardan kurtarır.

 

  1. Ek Gelir

 

Elinize geçen aylık paradan ziyade bir ek gelir kapısı açmaya çalışın. Bu sizi inanılmaz rahatlatacaktır.

 

  1. Önceliklere Göre Hareket Edin

 

Önce ödemeniz gereken borç veya eve almanız gereken öncelikler ile hareket ederseniz yine akıllıca bir taktik uygulamış olursunuz.

 

  1. Borçlardan Kurtulurken Çevrenize Dikkat Edin

 

Borç ödeme süreci sıkıntılı ve stresli bir dönemdir. Bu dönemde yakın ilişkilerinize zarar vermemeye dikkat edin.

 

  1. Borçtan Kurtulurken Para Harcanır

 

Borçtan kurtulurken kısıt bütçe ile sadece gerekli harcamalar yaparak stresi ve üzerinizde ki baskıyı bir nebze olsun atabilirsiniz.

 

  1. Borç Defteri Düzenleyin

 

Borç defteri veya listesi düzenlemek size ödemeniz gereken öncelikleri hatırlatır. Zamanında ve doğru borçları kapatarak baskı altına girmezsiniz.

 

  1. Dışarıda Yemek Yemeyin

 

Borçlarınızı öderken bir yandan borçlanmayın. Elinizde ki paranın gerekli yerlerde kullanılması için çoğu alışkanlığınızdan vazgeçin buna ilk örnek dışarıda yemek olabilir.

 

  1. Organize Olmalısınız

 

Ödemeniz gereken fatura ve diğer şeyleri belirli bir düzen içinde saklarsanız, organize olur ve doğru kararlar verirsiniz.

 

  1. Bazı Şeylerden Vazgeçin

 

Bu zor bir karar olabilir. Örneğin; arabanızı satmak, arsanızı satmak veya değerli bir eşyayı satmak… Ancak şunu düşünün şuan vazgeçtiğiniz her şey ileride sizin bütçenize katkı sağlayacak.

 

Borç Nasıl Hızlı Ödenir? Sorusuna verilebilecek en uygun maddeler yukarıda. Bundan sonra yapmanız gereken planlı bir şekilde tavsiyeleri dinlemek olacaktır. Kısa zaman içinde yakanıza yapışan borçlardan kurtulacaksınız. Planlı ve doğru verilen her karar sizi sıkıntılı her durumdan kurtarır. Önemli olan doğru karar verebilmektir.

 

Bunun yolunda sağlık düşünmekten ve yukarıda ki altın değerinde tavsiyelere uymaktan geçer. Eğer yukarıda ki maddelere uyarsanız kısa zaman içinde borçlarınız ı ödediğinizi fark edeceksiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Bankalar Nasıl Para Kazanıyor? başlıklı makalemizde bankalar, kazanıyor ve nasıl hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*