Albaraka Türk Eft Saatleri
Albaraka Türk Eft Saatleri

Albaraka Türk Eft Saatleri

Farklı banka hesapları arasında yapılan para transfer işlemlerine eft işlemi denilmektedir. Albaraka Türk hesabınızdan gerçekleştireceğiniz farklı bankalara para transfer işlemlerini ise Albaraka Türk eft saatleri içerisinde gerçekleştirmelisiniz. Banka tarafından belirlenen saatler içerisinde eft işlemini gerçekleştirdiğinizde paranız gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılacaktır.

Albaraka Türk eft saatleri kaça kadar?

Albaraka Türk eft saatleri hafta içi her gün 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi bu saatler içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri gün içerisinde sonuçlanacak ve paranız göndermiş olduğunuz hesaba aktarılacaktır. Hafta sonu ise eft işlemleri aynı gün geçmemektedir. Hafta sonu eft talimatı verebilirsiniz. Eft talimatı sonrasında banka ilk iş gününde paranızı karşı banka hesabına aktaracaktır.

Albaraka Türk eftleri ne zaman hesaba geçer?

Albaraka Türk eft işlemlerini Albaraka Türk eft saatleri içerisinde gerçekleştirdiğinizde gün içerisinde beş ile on dakika arasında değişen sürelerde paranız muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu süre bankaların yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Bankaların genel olarak tatil öncesi günlerde işlemleri yoğunlaşmaktadır. Bu günlerde eft saatinin bitimine doğru yapacağınız eft işlemleri gecikebilir. Eğer eft işleminiz gerçekleşmezse eft sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için öncelikle bankanızı arayarak paranın çıkarılıp çıkarılmadığı konusunda bilgi almalısınız. Para bankanız tarafından çıkarılmışsa parayı göndermiş olduğunuz banka ile iletişime geçerek paranın kontrol edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde göndermiş olduğunuz paranın hesaba aktarılmasını sağlamanız mümkün.

Bir önceki yazımız olan Aktifbank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Aktifbank eft saatleri kaça kadar, Aktifbank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Aktifbank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*