Aktifbank Eft Saatleri
Aktifbank Eft Saatleri

Aktifbank Eft Saatleri

Aktifbank hesaplarınızdan başka banka hesaplarına gerçekleştireceğiniz eft işlemlerini Aktifbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde göndermiş olduğunuz para gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Bu nedenle eft saatlerine dikkat edilmelidir.

Aktifbank eft saatleri kaça kadar?

Aktifbank eft saatleri hafta içi 09:00 ile 16:30 aralığında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi bu saat aralığında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Eft işlemleri Merkez Bankası kontrolünde gerçekleştirildiği için hafta sonu eft işlemleri yapılmamaktadır. Hafta sonu internet bankacılığı üzerinden eft işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ancak göndermiş olduğunuz para bankaların ilk iş günü muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu nedenle hafta sonu yapacağınız eft işlemleri aynı gün karşı bankanın hesabına aktarılmamaktadır.

Aktifbank eftleri hesaba ne zaman geçer?

Aktifbank vadesiz hesabınızdan gerçekleştireceğiniz eft işlemleri Aktifbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirildiğinde genel olarak beş ya da on dakika içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Banka sistemlerinde oluşabilecek bazı yoğunluklar bu sürenin uzamasına neden olabilmektedir. Özellikle hafta tatilinden önceki gün olan Cuma günleri yapılan eft işlemleri muhatap banka hesabına aktarılmayabilir. Bu durumun genel nedeni sistemlerdeki yoğunluklardır. Böyle bir durum söz  konusu olduğunda banka parayı havuzda bekletir ve ilk iş günü olan Pazartesi günü paranızı muhatap banka hesabına sabah saatlerinde aktarmış olur. Eft işlemlerinizi eft saatleri içerisinde erken saatlerde yapmanız paranızın kesin olarak muhatap banka hesabına geçmesi için önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Akbank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Akbank eft saatleri kaça kadar, Akbank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Akbank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*