Akbank Eft Saatleri
Akbank Eft Saatleri

Akbank Eft Saatleri

Akbank hesabınızdan gerçekleştireceğiniz farklı banka hesaplarına para transfer işlemlerinde Akbank eft saatleri aralığına dikkat etmelisiniz. Eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz para transferleri gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Ancak eft saatleri dışında gerçekleştireceğiniz para transfer işlemleri gün içerisinde sonuçlanmamaktadır.

Akbank eft saatleri kaça kadar?

Akbank eft saatleri hafta içerisinde 09:00 ile 17:00 aralığında gerçekleştirilmektedir. Bu saatler içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına para aktarılmaktadır. Ancak bankalar hafta sonları ve resmi tatillerde eft işlemlerini aynı gün gerçekleştirmemektedir. İnternet bankacılığından tatil günlerin de eft işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız işlem eft talimatı olacaktır. Eft talimatları ise tatil bitiminde bankanın yapacağı ilk iş gününde sonuçlanmaktadır.

Akbank eftleri ne zaman hesaba geçer?

Akbank hesabınızdan gerçekleştireceğiniz eft işlemlerini eğer hafta içi Akbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirirseniz ortalama olarak beş dakika içerisinde paranız muhatap banka hesabına aktartılacaktır. Hafta sonu ve resmi tatillerde yapacağınız eft işlemleri ise bankaların ilk iş gününde sonuçlandırılmaktadır. Bazı durumlarda ise eft saatleri içerisinde işlemin gerçekleşmesine rağmen para muhatap banka hesabına aktarılamayabilir. Bu durum genel olarak bankaların iş yoğunluğunun olduğu tatillerden önceki günlerdir. Tatil öncesi günlerde işlem yoğunluğundan dolayı paranız aktarılamayabilir. Bu gibi durumlarda paranız ilk iş gününde muhatap banka hesabına aktarılacak ve eft işlemi tamamlanacaktır. Bu nedenle eft saatleri aralığına dikkat ederek para transfer işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Abank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Abank eft saatleri kaça kadar, Abank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Abank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*