Bank Asya Eft Saatleri

Bank Asya hesaplarınızdan yapacağınız eft işlemlerini belirli saatlerde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bank Asya eft saatleri içerisinde yapacağınız eft işlemleri aynı gün sonuçlanmaktadır. Diğer zamanlarda ise eft işlemi aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Bu nedenle eft saatleri aralığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bank Asya eft saatleri kaça kadar?

Bank Asya eft saatleri hafta içi günlerde 09:00’da başlamaktadır ve şubelerde 17:15’e kadar, internet bankacılığında ise 16:45’e kadar devam etmektedir. Bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Hafta sonu ve resmi tatillerde eft işlemleri aynı gün yapılmamaktadır. Hafta sonu ve resmi tatillerde banka yapılan eftleri eft talimatı olarak almaktadır. Eft talimatı ise bir sonraki ilk iş günü sonuçlanmaktadır. Bu nedenle yapacağınız eft işlemlerini yaparken eft saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bank Asya eftleri hesaba ne zaman geçer?

Bank Asya eft saatleri içerisinde yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Genel olarak yaptığınız eft beş ile on dakika arasında muhatap banka hesabında olmaktadır. Ancak bazı günler bankaların sistemlerinde oluşan yoğunluklardan dolayı eft saatlerinde gecikmeler oluşabilmektedir. Tatil günlerinden bir önceki gün ve bankaların yarım gün çalıştığı günlerde sistemlerde aşırı yoğunluklar olmaktadır. Özellikle eft saatlerinin bitimine doğru yapılan eft işlemleri bir sonraki ilk iş gününe kalabilmektedir. Bu nedenle eft işlemlerinizi gerçekleştirirken eft saatlerinden en az 20 dakika öncesinden işleminizi yapmanız eft işleminin bir sonraki güne kalmasını engelleyebilmektedir.

Bu makalemde size Bank Asya Eft Saatleri konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzman

 

Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme başlıklı makalemizde maximum kart başvuru sonucu öğrenme, ziraat bankası başvuru sonucu öğrenme ve ziraat kredi kartı başvuru sonucu öğrenme hakkında bilgiler verilmektedir.