En Yüksek Faiz veren Bankalar

En Yüksek Faiz veren Bankalar

Bu yazımızda sizlere En Yüksek Faiz veren Bankalar hakkında bilgiler aktaracağız. En yüksek faiz oranlarının hangi bankalarda olduğu ve bu yıl içerisinden yüksek faiz ile işlem gören bankalar hakkında bilgilere sahip olabilirsiniz. İçinde bulunduğumuz 2015 yılı içerisinde ayrıca genel mevduat faiz oranları ile ilgili bilgilerimizi de aktarmış olacağız.

Geçen yıl mevduat faiz oranlarında düşüş yaşanmıştı. Buna rağmen bazı bankalar hoş geldin faizi kampanyalarıyla %12 gibi oranlara kadar ve 32 günlük faiz oranı sunarken bu rakamın 32 günü aşmadığı da gözlemlenmiştir. Tüketiciler bu sayede bankaya karşı sempati oluşturmuş ve bu imkânlardan yararlanmayı düşünmüştür. En Yüksek Faiz veren Bankalar arasında köklü bir banka olan Ziraat Bankası, güven açısından ve sabit ve değişken olmayan devlet garantisi sunarak %7 ve %8 gibi oranları sunmuştur.

Günümüzde her banka farklı yöntemlerle müşteri stratejisi uygulamakta ve %12’ye kadar faiz oranlarını yükseltmektedir. Bu gibi kampanyalarda diğer aylarda farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. Bu anlamda gerekli araştırmaları sağlayarak paranıza sabit faiz oranıyla işlem yapan bankaları tercih etmeniz gerekiyor.

Ülkemizde bankalar arasında en yüksek faiz veren bankalar;

Bu bankaların faiz oranları genelde %9 oranında başlıyor ve %9,72’ye kadar yükselen faiz oranları ile tüketicilere sunulmaktadır. Bu anlamda sizlerde En Yüksek Faiz veren Bankalar arasında tercihiniz yapmalısınız. Günümüzde HSBC e-vadeli mevduat hesabı üzerinden aylık faiz oranı %10,50 olarak belirlenmiştir. Bu sayede HSBC bankası daha çok tercih edilmektedir diyebiliriz. Bu durumu örnekleyecek olursak aylık olarak 1000 TL’lik bir miktara 7,44 TL faiz vermektedir. Tercihlerinize en uygun bankayı tercih ederek hem farklı kampanyalardan yararlanmalı hem de en yüksek faiz veren bankalar arasından tercihinizi yapmalısınız. Bu sayede bankanızla uzun süreli çalışacak ve kârlı çıkabileceksiniz. En Yüksek Faiz veren Bankalar olarak gerekli bilgileri bankanızın müşteri hizmetlerinden de alabilirsiniz.

Bu makalemde size En Yüksek Faiz veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Sözleşmeli Üretim Kredisi Nedir Ve Ne İşe Yarar? başlıklı makalemizde sözleşmeli üretim kredisi faizi, sözleşmeli üretim kredisi nasıl alınır ve sözleşmeli üretim kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.