Ev Kredisi Veren Bankalar

Ev Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde birçok banka konut kredileriyle ev sahibi olmak isteyen tüketicilere yardımcı olmaktadır. Ev kredisi konusunda faiz oranlarının ve uygun vade seçeneklerinin de kontrol edilmesiyle Ev Kredisi Veren Bankalar aracılığıyla başvuru yapılabilmektedir.

Talep edeceğiniz miktar ve vade seçenekleriyle bireysel olarak da internet üzerinden hesaplama yapabilir ve daha detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Tüm kredilerde olduğu gibi ev kredisinde de kredi notu çok önemlidir. Bankalar kredi vermeden önce bu uygulama sayesinde geçmiş dönemlerinizdeki banka ilişkilerinizi kontrol eder ve gerekli yanıtı sizlere verir. Konut kredileri için tüm seçenekleri tekrar tekrar değerlendirmeli ve daha sonra anlaşmalı bankalar üzerinden ev kredisi talebinde bulunabilirsiniz.

Ev Kredisi Veren Bankalar arasında Bank Asya, TEB, ING Bank, Halk Bankası, A Bank, HSBC Bankası, Akbank, Tekstil Bank, Finansbank, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Denizbank ve Türkiye İş Bankası gibi büyük bankalar bulunmaktadır. Vade ve faiz oranları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bu anlamda karşılaştırmalı olarak kontrollerinizi sağlamalı ve bu işlemleri de internet üzerinden araştırabilirsiniz. Kararınızı verdikten sonra bankaya giderek gerekli evrakları temin edebilir ve konut kredinizi alarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Belirttiğimiz üzere faiz oranları her bankada farklıdır. Bu yüzden en küçük bir faiz değişimi bile büyük bir miktarda maddi olarak rahatsız olmanıza sebep olabilir. Bu yüzden karar aşamasında bankalar ile görüşmenizde fayda var.

Bu makalemde size  Ev Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz 55.000 TL Kredi başlıklı makalemizde gelir belgesiz hakkında bilgiler verilmektedir.