Evraksız Kefilsiz Araba Kredisi Veren Bankalar

Araba almak istediğinizde bankalar ile anlaşmalı olarak çalışan galeriler bulunmaktadır. Bu galerilere müracaat ettiğinizde size senetli olarak da araba taksitlerinizi ödeme imkanı sunmaktadır. Fakat banka aracılığı ile olan kredilerde ödemeleriniz daha kolay olur ve galeriye devamlı olarak bağlı kalmazsınız. Evraksız ve kefilsiz kredi alabilmeniz için öncelikle banka ile çalışıyor olmanız gerekmektedir. Tüm işlemlerinizi banka aracılığı ile yapmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bankacılık işlemlerinin içinde düzenli ödeme talimatlarınız, elektrik ve su faturaları, telefon, internet faturası gibi ödemelerinize dikkat edilmektedir. Kredi notunuzda tabii ki önemli bir unsudur yüksek olması gerekmektedir. Zaten evraksız kredi isteyen bankaların şartlarına bakacak olursak; hiç borcunuzun olmaması, kredi sicilinizin iyi durumda olması ve üzerinizde taşınmazların olması gibi faktörleri sayabiliriz. Eğer bankada mevcut bir mevduatınız varsa kefilsiz ve belgesiz kredi verilmektedir. Evraksız kefilsiz araba kredisi veren bankalar; zaten öncelikle arabaya rehin şerhi koydurmaktadırlar. Böylelikle almış olduğunuz araba aynı zamanda sizin teminatınız olacaktır. Öncelikle araba kredisi almak için kendi çalışmakta olduğunuz bankaya müracaat etmeniz yeterli olacaktır.  Bunun haricinde Burgan Bank, Denizbank, Akbank, Vakıfbank gibi bankalara da evraksız kefilsiz araba kredisi için müracaat edebilirsiniz. Bankalar kendi değerlendirmelerine göre uygun olarak görmeleri durumunda kredi onayınız esas alınmaktadır. Siz bu konuda galerinizin çalıştığı bankaları da esas alabilirsiniz ve o banka ile de çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bu makalemde sizlere Evraksız Kefilsiz Araba Kredisi Veren Bankalar konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kefilsiz Ev Kredisi Alınabilir Mi? başlıklı makalemizde en düşük faizli ev kredisi veren bankalar, ev kredisi ve Ev Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.