Fibabanka Eft Saatleri
Fibabanka Eft Saatleri

Fibabanka Eft Saatleri

Fibabanka hesabınızdan gerçekleştireceğiniz eft işlemlerini Fibabanka eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde eft işleminiz aynı gün göndermiş olduğunuz hesaba aktarılmamaktadır. Eft saatleri hakkında detaylı bilgiyi yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Fibabanka eft saatleri kaça kadar?

Fibabanka eft saatleri hafta içi saat 09:00 ile 17:00 olarak belirlenmiştir. Hafta içi bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde sonuçlanacaktır. Eft işlemleri hafta sonu yapılmamaktadır. Hafta sonu eft işlemini gerçekleştirdiğinizde eft talimatı vermiş olursunuz ve eft talimatı sonrasında para bankanın açılacağı ilk iş gününe kadar çıkmaz. İlk iş günü ise para hesabınızdan çıkar ve eft işlemi sonuçlanır. Hafta sonları gibi resmi tatillerde de eft işlemleri bir sonraki ilk iş gününe sarkmaktadır.

Fibabanka eftleri ne zaman hesaba geçer?

Fibabanka hesabınızdan Fibabanka eft saatleri içerisinde para transferi yaptığınızda göndermiş olduğunuz para beş on dakika içerisinde muhatap banka hesabına aktarılacaktır. Eft işlemleri Merkez Bankası tarafından yönetildiği için işlemin sonuçlanması için bir süre beklenmelidir. Eft geçiş saati bazı zamanlarda gecikebilmektedir. Özellikle bankaların yoğun olduğu tatil öncesi günlerde eft işleminin gerçekleşmesi biraz zaman alabilmektedir. Ayrıca eft saatlerinin bitişine doğru yapılacak olan işlemlerde de gecikmeler ve aksaklıklar oluşabilmektedir. Bankaların sistemlerinden kaynaklanan yoğunluk nedeni ile eft işlemi bir sonraki iş gününe kalabilmektedir. Bu nedenle gerçekleştireceğiniz eft işlemini erken saatlerde yapmanız sizin için daha avantajlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Denizbank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Denizbank eft saatleri kaça kadar, Denizbank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Denizbank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*