Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Finansbank kredi kartı iptali nasıl yapılır diye öğrenmek istiyorsanız öncelikle kartınıza ait tüm borçlarınızı kapatmanız gerekmedir. Eğer borcunuzun tamamını kapatma gibi bir imkanınız yoksa ve taksitli borçların altından kalkamam diyorsanız öncelikle taksitleriniz bitene kadar geçici kapatma yaptırabilirsiniz. Tüm borçlarınız bittikten sonra kapatma işlemine geçebilirsiniz. Finansbank kredi kartınızın iptali için iki yöntem bulunmaktadır. Telefon bankacılığı aracılığı ile yada şube üzerinden yazılı dilekçe vererek talepte bulunabilirsiniz. Finansbank kredi kartının iptali için 0850 222 0 900 numaralı telefon bankacılığı aramalısınız. Sizi müşteri temsilcilerine bağlayacaklardır. Bankalar genel olarak müşterilerini kaybetmemek için kredi kartınızın limiti ve kullanıma göre özel avantajlar sunacaklardır. Size belirli bir süre vererek bu süreçte kararınızı değiştirmezseniz kredi kartı iptal işleminize başlayacaklardır. Bu süre 7 gündür ve banka sürenin bitiminde işleminizi yerine getirmeleri gerekiyor. Size en yakın Finansbank şubesine giderek kredi kartı iptal dilekçesini verebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. Şubenin dilekçenizi işleme alıp almadığını mutlaka öğrenin. Genel Müdürlüğe dilekçeniz ulaştıktan sonra müşteri temsilcisi sizi arayacaktır. Telefon bankacılığında sorulan sorular ve iptal etmemeniz için avantajlar sunacaktır. Bu duruma göre yinede iptal ettirmek istiyorsanız işlemini gerçekleştirecektir. Bankalar, Kredi Kartları yönetmeliği gereğince işlem taleplerini 7 gün içerisinde gerçekleştirmek zorundadır. Banka yine de iptal işleminizi yapmıyorsa kanıtlayıcı belgelerle BBDK’na usulüne uygun olarak dilekçe yazarak banka hakkında şikayette bulunabilirsiniz

Bu makalemde sizlere Finansbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan En Para Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde En Para Üzerinden Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?, enpara ve enpara internet bankacılığı hakkında bilgiler verilmektedir.