Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?

Kredi kartları sizlere çok fazla avantajlar kazandırsa da kullanması bilmeyen kişiler tarafından tam bir kabus olabilir. Gelirinizden fazla olarak borçlanmanız size yük olmaktadır. Bu durumlarda genelde kredi kartlarınızı iptal ettirirsiniz. Fakat kredi kartlarını iptal ettirmek kolay olmuyor almak kadar iptal ettirmek için ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Örneğin Akbank kredi kartı iptali nasıl yapılır sizleri bilgilendirelim. Öncelikle Akbank’a ait kredi kartınızı iptal ettirmeden karttan dolayı olan tüm borçlarınızı kapatmanız gerekmedir. Devam eden borcunuzu kapatmamanız durumunda iptal talebiniz kabul olmaz. Kredi kartınızın iptali için telefon bankacılığını aramanız veya banka şubelerini gitmeniz gerekmektedir. Akbank tarafından verilen kredi kartlarının iptali için 444 25 25 ya da 0850 222 25 25 numaralı telefonları aramanız gerekmektedir. Arama sırasında sesli yanıt sistemi ile banka sizi telefon bankacılığında görevli olan müşteri temsilcisine yönlendirmektedir. Müşteri temsilcisi ile yapılan görüşmede kartınızın iptalini talep edersiniz. Müşteri temsilcisi sizden aldığı bilgiler neticesinde kredi kartınızın iptalini gerçekleştirmektedir. Telefon bankacılığının yanında şubelere giderek dilekçe verebilirsiniz. Akbank şubeleri bu vermiş olduğunuz dilekçeyi Genel Müdürlüğe göndermektedir. Genel Müdürlüğe gönderilen kredi kartı kapatma dilekçeniz ile işleminiz gerçekleştirilir. Tabi işleminiz gerçekleşmeden önce müşteri temsilcileri tarafından talebiniz için aranmaktasınız. Kartınızı neden iptal ettirmek istediğinizi ve müşteri memnuniyeti ile ilgili sorular sorulmaktadır. Kararınız doğrultusunda kartınızın iptali sağlanmaktadır. Bu bilgiler doğrultusunda sizde kredi kartınızı iptal ettirebilirsiniz.

Bu makalemde sizlere Akbank Kredi Kartı İptali Nasıl Yapılır?konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Gelir Belgesiz 55.000 TL Kredi başlıklı makalemizde gelir belgesiz hakkında bilgiler verilmektedir.