Findeks Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır?

Findeks RiskRaporuna İtiraz nasıl yapılır?

Bankanıza kredi çekmek için başvurduğunuzda herhangi bir gecikmeli kredi kartı ya da kredili ürününüz varsa banka kredi talebinizi reddecek ve bu gecikmeli ürünlerinizin gecikmelerinizi gidermenizi isteyecektir.

Siz adı geçen kredili ürüne gereken ödemeyi yapıp bankaya geri gittiğinizde banka size kredi notunuzun güncellenmesi gerektiğini bunun içinde beklemeniz gerektiğini size söyler.Eğer alacak olduğunuz krediye açik ihtiyacınız varsa Findeks Risk raporunuza itiraz ederek gecikmeli olan kredili ürüne ait kaydın çok daha çabuk bir şekilde olumlu olarak değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

Findeks risk raporunuza itiraz edebilmek için öncelikle findeksten kredi risk raporunuzu almanız gerekmektedir.Eğer findeks kredi raporunuzu nasıl alacağınızı bilmiyorsanız lütfen Findeks Kredi Risk Raporu Nasıl Alınır isimli makalemizi okumak için tıklayınız.

Findeks risk raporunu aldıktan sonra raporda gecikmeye konu olan kaydı bulmanız gerekmektedir.

Öncelikle rapor itirazı için kkb’nin sitesine gitmek için tıklayınız.Açılan sayfada Risk Raporu İtiraz Girişine tıklayınız.

Aşağıdaki gibi bir ekran açılacak,oraya istenen bilgileri giriniz ve ileriyi tıklayınız.Gelen sayfada itiraz etmek  istediğiniz gecikmeli kaydın referans numarasını girin ve itiraz sebebini seçiniz.

rapora rapor

Findeks kaydın bulunduğu banka ile 24 saat içerisinde görüşerek kaydın güncellenmesini sağlar ve işlem bittiğinde size mail yoluyla yaptığınız itirazın incelendiğini haber verir.

Findeks risk raporunu aldıktan sonra raporda gecikmeye konu olan kaydı bulmanız gerekmektedir.

Bu makalemde size Findeks Risk Raporuna İtiraz Nasıl Yapılır? konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Kredi Notum Ne Zaman Güncellenir? başlıklı makalemizde kredi notu ayın kaçında güncellenir, kredi notu güncelleme ve kredi notum ne zaman güncellenir hakkında bilgiler verilmektedir.