Garanti Bankası Dönem Borcu Ekstresini Öteki Aya Atlatma

Kredi kartı artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Her an hayatımızın bütün alanlarında kullanmaktayız. Fakat bazen elimizde olmayan nedenlerden dolayı ödeme yapmakta zorlanırız. Bu durumlarda dönem borcunuzu bir sonraki aya ertelemek istersiniz ama genelde bankalar bunu kabul etmezler. Bonus kart daha doğrusu Garanti Bankası dönem borcu ekstresini öteki aya atlatma imkanı sunmaktadır. Ekstra atlat yöntemi ile borcunuzu bir sonraki ekstre dönemine ertelemenizi sağlamaktadır. Ekstre atlat için borcunuzun minimum tutarının ödenmesi gerekmektedir. Flexi Card sahibi olanlar ekstre atlat özelliğinden yararlanamazlar. Bu özellikten yararlanmak için hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar başvuru yapılması gereklidir. Ekstra atlat başvurusu ile minimum ödeme yapıldıktan sonra en az 100.- TL ve en fazla 18.000.- TL arasındaki bakiyeler ertelenmektedir. Yabancı para cinsinden olan ekstreleri erteleyemezsiniz. Ekstre atlatmanız durumunda aylık faiz oranı %2.02 olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu faize KKDF ve BSMV eklenecektir. İşleminiz onaylandıktan sonra ilgili kredi kartınızın hesap kesim tarihini değiştirmeniz durumunda hesaplanan faiz tutarında değişiklik olacaktır. Eğer iptal etmek isterseniz son ödeme tarihinden 1 gün öncesine kadar yapabilirsiniz. Ekstre atlat işlemi onaylandıktan sonra iptal işlemi yapamazsınız. Ekstre atlat ile her kart yılda en fazla 6 kere, müşteri olarak da toplamda yılda en fazla 6 kere yararlanma imkanınız bulunmaktadır. Bu işlemi yapabilmek için ‘ATLAT’ yazıp bir boşluk bırakarak ekstrenizi atlatmak istediğiniz kartın son 6 hanesini yazıp 3340’a mesaj atmanız yeterlidir. Ayrıca internet şubesi, 444 0 333 Alo Garanti, Garanti Şubeleri ve BonusFlaş ile yapabilirsiniz

Bu makalemde sizlere Garanti Bankası Dönem Borcu Ekstresini Öteki Aya Atlatma   konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Krediver Bankacılık Sistemi İle İhtiyaç Kredisi Kullanma başlıklı makalemizde ihtiyac kredisi, Krediver Bankacılık Sistemi İle İhtiyaç Kredisi Kullanma ve krediver ihtiyaç kredi hakkında bilgiler verilmektedir.