Garanti Bankası Eft Saatleri
Garanti Bankası Eft Saatleri

Garanti Bankası Eft Saatleri

Garanti Bankası hesabınızdan gerçekleştireceğiniz eft işlemlerini Garanti Bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eft saatleri içerisinde para transfer işlemini gerçekleştirmediğinizde paranız gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Eft saatleri hakkında gerekli bilgileri yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

 

Garanti Bankası eft saatleri kaça kadar?

Garanti Bankası eft saatleri hafta içi 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içerisinde bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Hafta sonu eft işlemini yapılmaktadır ancak para hafta sonu göndermiş olduğunuz hesaba aktarılmamaktadır. Hafta sonu eft işlemi yaptığınızda eft talimatı vermiş olursunuz. Bu da paranın bankanın ilk iş günü olan pazartesi günü karşı bankanın hesabına aktarılması demektir. Bankaların resmi tatil günlerinde yine hafta sonundaki kurallar geçerlidir.

Garanti Bankası eftleri hesaba ne zaman geçer?

Garanti Bankası eft saatleri içerisinde para transfer işlemini gerçekleştirdiğinizde para ortalama olarak beş ile on dakika arasında muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Ancak bazı durumlarda bu sürenin uzaması görülebilmektedir. Özellikle bankaların sistemlerinde oluşan yoğunluklar ve eft saatine yakın yapılan işlemlerde para transferi işleminin süresi uzayabilmektedir. Bilindiği gibi bankaların tatil olacağı günden önceki günler her zaman yoğun olmaktadır. Bu gibi günlerde yapacağınız eft işlemlerinin sarkması ve bir sonraki ilk iş gününe kalması gibi olasılıklar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle eft işlemlerinizi elinizden geldiğince erken yapmanızda fayda vardır

Bir önceki yazımız olan Finansbank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Finansbank eft saatleri kaça kadar, Finansbank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Finansbank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*