Halk Bankası Eft Saatleri
Halk Bankası Eft Saatleri

Halk Bankası Eft Saatleri

Halk Bankasında bulunan vadesiz hesabınızdan başka bir bankanın hesabına para aktarma işlemini gerçekleştirdiğinizde işleminizi Halk Bankası eft saatleri içerisinde yapmanız önemlidir. Halk Bankası’nın belirlediği bu saatler dışında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Bu nedenle eft saatleri aralığını bilmelisiniz. Yazımızda Halk Bankası’nın belirlediği eft saatleri hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Halk Bankası eft saatleri kaça kadar?

Halk Bankası eft saatleri hafta içi her gün 08:00 ile 16:30 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içi geçerli olan bu saat aralığında Halk Bankası şubelerinden, internet bankacılığından ve telefon bankacılığından gerçekleştireceğiniz eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu saatler hafta sonu geçerli değildir. Bankaların hafta sonu tatil olmasından dolayı hafta sonu yapacağınız eft işlemleri bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Hafta sonu bankanın telefon bankacılığı ve internet bankacılığı ile yapacağınız eft işlemleri eft talimatı olarak alınmaktadır. Eft talimatı ise bankanın açıldığı ilk gün işleme alınmaktadır. Resmi tatillerde de eft talimatı verilebilmektedir.

Halk Bankası eftleri ne zaman hesaba geçer?

Halk Bankası eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri ortalama olarak beş ile on dakika arasında muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu süre günümüzde daha da kısalabilmektedir. Ancak eft saatlerine yakın zamanlarda yapacağınız eft işlemleri bazı durumlarda bir sonraki güne sarkabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası Eft Saatleri başlıklı makalemizde Garanti Bankası eft saatleri kaça kadar, Garanti Bankası eft saatleri ne zaman bitiyor ve Garanti Bankası eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*