ING Bank Eft Saatleri
ING Bank Eft Saatleri

ING Bank Eft Saatleri

ING vadesiz mevduat hesabınızdan başka bir bankanın hesabına para aktarmak istediğinizde bu işlemi ING eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. ING Bank’ın belirlediği eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri gün içerisinde sonuçlanacaktır. Bu saatler dışında ise eft işlemini sonuçlanmaz. ING Bank eft saatleri ile ilgili gerekli bilgilere yazımızın devamını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

ING eft saatleri kaça kadar?

ING eft saatleri hafta içi 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. ING Bank’ın belirlediği bu saatler arasında yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bankanın hafta sonu tatil olması nedeni ile hafta sonu yapacağınız eft işlemleri aynı gün gönderdiğiniz hesaba aktarılmamaktadır. Aynı şekilde resmi tatillerde de paranız aktarılmamaktadır. Bu günlerde yapacağınız eft işlemleri bankanın açılacağı ilk iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu nedenle paranızın aynı gün muhatap banka hesabında olmasını istiyorsanız hafta içi ve bankaların açık olduğu günlerde ING Bank’ın belirlediği saatler arasında işleminizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

ING eftleri ne zaman hesaba geçer?

ING eft saatleri içerisinde yapacağınız işlemler ortalama olarak gün içerisinde beş dakika içerisinde sonuçlanacaktır. Bu süre bankanın yoğun olduğu günlerde biraz uzayabilir. Özellikle eft saatlerine yakın sürelerde yapacağınız eft işlemlerinde bankaların sistemlerinde oluşabilecek yoğunluk ile eft işlemi talimat alınabilir. Bu durumda paranız bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için eft bitiş saatinden en az yarım saat önce eft işleminizi gerçekleştirmeniz önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Halk Bankası Eft Saatleri başlıklı makalemizde Halk Bankası eft saatleri kaça kadar, Halk Bankası eft saatleri ne zaman bitiyor ve Halk Bankası eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*