İş Bankası Eft Saatleri
İş Bankası Eft Saatleri

İş Bankası Eft Saatleri

İş Bankası hesabınızdan gerçekleştireceğiniz eft işlemlerini belirli zamanlar arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İş Bankası eft saatleri içerisinde yapacağınız işlemler aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu nedenle eft saatlerinin kaça kadar olduğunu öğrenmelisiniz. Yazımızda eft saatlerinin kaça kadar olduğu hakkında gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

İş Bankası eft saatleri kaça kadar?

İş Bankası eft saatleri hafta için günlerinde 09:00 ile 17:00 arasında belirlenmektedir. Hafta içi günlerinde bu saatler aralığında yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bu süreler hafta sonu ve resmi tatillerde geçerli değildir. Hafta sonu ve resmi tatillerde yapacağınız eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Bu gibi durumlarda banka yaptığınız işlemi ilk iş günü sonuçlandırmaktadır. Ayrıca tatil günlerinde yaptığınız eft işlemlerinde para hesabınızdan ilk etapta çıkarılmamaktadır. Bankanın açıldığı gün para hesabınızdan tahsil edilmektedir.

 

İş Bankası eftleri ne zaman hesaba geçer?

İş Bankası eftleri İş Bankası eft saatleri içerisinde yapıldığında aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Para aktarma süresi genel olarak beş dakikaya kadar sürmektedir. Ancak eft saatlerine çok yakın sürelerde yapılan eft işlemleri bir sonraki iş gününe kalabilmektedir. Bu nedenle eft işlemlerinizi eft saatlerinden 30 dakika öncesinde yapmanız önerilir. Eft saatlerinin bitmesine yakın son dakikalarda eft işlemleriniz alınmayabilir. Bunun için eft işlemlerinizde saatlere oldukça dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bir önceki yazımız olan ING Bank Eft Saatleri başlıklı makalemizde ING Bank eft saatleri kaça kadar, ING Bank eft saatleri ne zaman bitiyor ve ING Bank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*