Kuveyt Türk Eft Saatleri
Kuveyt Türk Eft Saatleri

Kuveyt Türk Eft Saatleri

Kuveyt Türk hesabınızdan başka bir bankanın hesabına para aktarmak istediğinizde Kuveyt Türk eft saatleri içerisinde bu işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kuveyt Türk bankasının belirlediği saatler dışında gerçekleştireceğiniz eft işlemleri aynı gün gönderi yaptığınız hesaba aktarılmamaktadır. Kuveyt Türk eft işlemleri hakkında gerekli bilgileri yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Kuveyt Türk eft saatleri kaça kadar?
Kuveyt Türk eft saatleri hafta içi günlerinde 09:00 ile 17:30 arasında gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreler sadece hafta içi günler için geçerlidir. Hafta sonu ve tatil günlerinde yapacağınız eft işlemleri aynı gün sonuçlanmamaktadır. Bu gibi tatil günlerinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri bankanın ilk iş günü sonuçlanmaktadır. Bu nedenle paranızın aynı gün muhatap banka hesabına aktarılması için eft saatleri aralığına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Kuveyt Türk eftleri ne zaman hesaba geçer?
         

Kuveyt Türk eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri aynı gün içerisinde muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Para transfer işlemi eft saatleri içerisinde beş dakika gibi bir süre sürmektedir. Ancak bankaların yoğun olduğu günlerde bu süre uzayabilmektedir. Özellikle tatil öncesi günlerde eft saatlerinin bitimine yakın yapılan eft işlemleri bir sonraki ilk iş gününe kalabilmektedir. Bu nedenle yapacağınız eft işlemini en az eft saatinin bitiminden yarım saat öncesinden yapmanız oldukça önemlidir. Alacağınız bu tedbir ile eft işleminizin bir sonraki ilk iş gününe kalmasının önüne geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Eft Saatleri başlıklı makalemizde İş Bankası eft saatleri kaça kadar, İş Bankası eft saatleri ne zaman bitiyor ve İş Bankası eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*