Odeabank Eft Saatleri
Odeabank Eft Saatleri

Odeabank Eft Saatleri

Odeabank hesabınızdan farklı bir bankanın hesabına yapacağınız para transfer işlemlerine eft işlemi denilmektedir. Eft işlemlerinizin gün içerisinde sonuçlanması içinse Odeabank eft saatleri içerisinde para transfer işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aksi halde paranız bir sonraki ilk iş günü aktarılmaktadır. Yazımızda eft saatleri hakkında gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Odeabank eft saatleri kaça kadar?
Odeabank eft saatleri hafta içi günlerde 09:00 ile 17:00 arasında gerçekleştirilmektedir. Bu saatler sadece hafta içi günlerde gerçeklidir. Hafta içi gerçekleştirebileceğiniz eft işlemleri hafta sonu gerçekleştirilmemektedir. Hafta sonu yapacağınız eft işlemleri eft talimatı olarak alınmaktadır. Eft talimatları ise bir sonraki ilk iş günü sonuçlanmaktadır. Sizler hafta sonu veya bankaların tatil olduğu günlerde eft işlemini gerçekleştirirseniz bankanın parayı hesabınızdan çıkarmamaktadır. Bankalar ilk iş günlerinde paranızı hesabınızdan çıkararak işleminizi sonuçlandırmaktadır. Bu nedenle aynı gün muhatap banka hesabına paranın aktarılmasını istiyorsanız hafta içi eft saatleri aralığında işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Odeabank eftleri ne zaman hesaba geçer?

Odeabank eft saatleri içerisinde para transfer işleminizi gerçekleştirdiğinizde göndermiş olduğunuz tutar gün içerisinde muhatap banka hesabına geçmektedir. Paranın muhatap banka hesabına geçmesi ortalama olarak beş ya da on dakika sürmektedir. Günümüzde eft işlemleri genel olarak hızlı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Ancak eft saatlerine yakın sürelerde yapacağınız para gönderme işlemlerinde banka bazı durumlarda paranızın bir sonraki ilk iş gününde muhatap banka hesabına aktarma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Kuveyt Türk Eft Saatleri başlıklı makalemizde Kuveyt Türk eft saatleri kaça kadar, Kuveyt Türk eft saatleri ne zaman bitiyor ve Kuveyt Türk eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*