Şekerbank Eft Saatleri
Şekerbank Eft Saatleri

Şekerbank Eft Saatleri

Şekerbank hesabınızdan farklı bir bankanın hesabına para transfer işlemi gerçekleştirmek için işlemi Şekerbank eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Eft saatleri dışında yapacağınız para transfer işlemleri aynı gün sonuçlanmamaktadır. Bu gibi durumlarda eft işlemi bir sonraki ilk iş günü sonuçlanmaktadır. Şekerbank’ın belirlediği eft saatlerinin kaçak kadar olduğunu yazımızın devamını inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Şekerbank eft saatleri kaça kadar?

Şekerbank eft saatleri hafta için her gün 09:00 ile 17:15 arasında gerçekleştirilmektedir. Hafta içerisinde bu saatlerde yapacağınız eft işlemleri gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bankaların tatil olduğu hafta sonu günleri ve resmi tatillerde ise yapılan eft işlemleri sadece internet bankacılığından gerçekleştirilmektedir. Bu sürelerde yapılan eft işlemeleri eft talimatı olarak geçmektedir. Ayrıca gün içerisinde para muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Bu gibi durumlarda göndermiş olduğunuz para bankanın ilk iş günü muhatap banka hesabına gönderilmektedir. Bu nedenle paranızın aynı gün geçmesini istediğinizde hafta içi ve Şekerbank’ın belirlediği saatler arasında işleminizi gerçekleştirmelisiniz.

 

Şekerbank eftleri ne zaman hesaba geçer?

 

Şekerbank eft saatleri içerisinde gerçekleştireceğiniz eft işlemleri genel olarak beş dakika içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre bankaların sistemlerinde oluşan yoğunluklara göre uzayabilmektedir. Eğer eft işleminizi eft saatlerine yakın bir saatte gerçekleştirirseniz eft işleminiz bir sonraki ilk iş gününe kalabilmektedir. Bu nedenle eft işlemlerinizi her zaman eft saatinin bitiminden 30 dakika öncesinde gerçekleştirmeniz çok önemlidir

Bir önceki yazımız olan Odeabank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Odeabank eft saatleri kaça kadar, Odeabank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Odeabankeft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*