TEB Eft Saatleri
TEB Eft Saatleri

TEB Eft Saatleri

Teb hesabınızdan gerçekleştireceğiniz eft işlemlerinin aynı gün muhatap banka hesabında olması için eft işlemlerinizi Teb eft saatleri içerisinde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu saatler dışında gerçekleştireceğiniz eft işlemleri aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmamaktadır. Yazımızı inceleyerek Teb eft işlemlerinin hangi saatler aralığında gerçekleştirilebildiğini inceleyebilirsiniz.

Teb eft saatleri kaça kadar?

Teb eft saatleri hafta içi 09:00 ile 17:15 aralığında gerçekleştirilebilmektedir. Bu saatler Teb tarafından belirlenmektedir. Hafta içi bu saatler aralığında gerçekleştireceğiniz işlemlerde paranız aynı gün muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Hafta sonu ve bankaların tatil olduğu günlerde ise paranız bir sonraki ilk iş günü muhatap banka hesabına aktarılmaktadır. Bankaların tatil olduğu günlerde eft talimatı verebilirsiniz. Eft talimatı verdiğinizde banka ilk iş gününde paranızı hesabınızdan alarak işleminizi sonuçlandırmaktadır.

Teb eftleri ne zaman hesaba geçer?

Teb eft saatleri içerisinde işleminizi gerçekleştirdiğinizde paranız gün içerisinde parayı göndermiş olduğunuz hesaba aktarılmaktadır. Para transfer işlemi genel olarak ortalama beş ile on dakika arasında değişmektedir. Bu süreler bankaların yoğunluğuna göre de değişiklik gösterebilmektedir. Tatil öncesi günlerde bankaların yoğunlukları çok olduğu için para transfer işlemleri özellikle eft saatlerine yakın zamanlarda yapılan işlemeler bir sonraki ilk iş gününe aktarılabilmektedir. Bu gibi durumlarda paranız bankanın havuzunda bekletilmekte. Banka mesaiye başladığında ise eft işleminizi sonuçlandırmaktadır. Bu gibi durumlara maruz kalmamak için erken saatlerde eft işlemlerinizi gerçekleştirmeniz önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Şekerbank Eft Saatleri başlıklı makalemizde Şekerbank eft saatleri kaça kadar, Şekerbank eft saatleri ne zaman bitiyor ve Şekerbank eft son gönderme saati hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*