Hafta Sonu Açık Bankalar

Hafta Sonu Açık Bankalar

 

Bankalar günümüzde olmazsa olmazımız. Havaleden, EFT ye, para yatırma, çekme, fatura işlemleri, borç ödeme gibi günlük hayattaki işlemlerin birçoğu bankalar aracılığıyla gerçekleşiyor. Bankalara en çok ihtiyaç duyulan günler ise hafta sonlarıdır. Günümüz teknolojisinde, şubesiz bankacılık çok kullanılıyor olsa da, birçok kişinin tercihi birebir hizmet almaktan yana oluyor.

 

Peki, hafta sonu açık bankalar var mıdır?

 

Evet, hafta sonu, İstanbul, Ankara, İzmir olmak üzere Yapı kredi, Garanti, Akbank, İş Bankası gibi bankalar, AVM ve Havalimanlarının olduğu ilçelerde açık şubeleri bulunmaktadır. Tatil beldeleri olan, Fethiye, Marmaris, Turgutreis, Kuşadası, Davutlar Bodrum, Halikarnas, Yalıkavak, Uzunyalı Akbank şubeleriyle birlikte hizmet vermektedir.

 

            Hafta sonu açık bankalar çalışma saatlerinin esnekliği ile de kolaylık sağlamaktadırlar. Bankalar, bulundukları yere ve hizmet veren sektör grubuna göre çalışma saatleri de değişmektedir. AVM’lerde genellikle 10:00 ile 18:30 arası hizmet veren bankalar¸ havalimanlarının birçoğunda 7/24 açık bulunabilmektedir.

 

Yapı kredi Bankası Açık Avm’ler:

 

-İstanbul – Cevahir Avm Cumartesi- Pazar 10:00 İle 21:30

-İstanbul – Akasya Avm Cumartesi – Pazar 10:00 İle 21:30

-İstanbul – Akmerkez Avm Cumartesi-Pazar 12:00 İle 21:00

-Garanti Bankasının Açık Olduğu Havalimanları

-İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı,

-İstanbul Atatürk Hava Limanı,

-Antalya Hava Limanı İç Ve Dış Hatlar,

-Sınır Kapıları

-Artvin Sarp Sınır Kapısı

-Edirne Kapıkule Sınır Kapısı

-Şırnak Habur Sınır Kapısı

-Edirne Hamzabeyli Sınır Kapısı

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Vadeli Hesap Ne Demek başlıklı makalemizde banka, döviz ve hesap hakkında bilgiler verilmektedir.