Halkbankasına AYB’den 200 Milyon Euro

Halkbankası Avrupa Yatırım Bankasından 200 milyon Euro Finansal Destek Alacak

Avrupa yatırım bankası ile Halkbankası arasında 200 milyon euroluk finansman anlaşması sağlandı.
Türkiye Cumhurtiyeti Hazine Müşteşarlığında yapılan açıklamada Avrupa Yatırım Bankasından Halk bankasın Hazine geri ödeme garantisi adı altında,200 milyon euro toplamında finansman sağlanmasına yönelik bir garanti anlaşması imzalandığı Bildirildi.

Yapılan açıklamada bu sağlanan finansmanın küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin de dahil olduğu işletmelerin yatırmalarının desteklenmesinde kullanılacağı söylendi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Halkbank Genel Müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu; “Bankamızın üç çeyrek asrı geride bırakan tecrübesi ve donanımlı kadrolarıyla Türkiye’nin geleceğine katkı sağlayacak işbirlikleri geliştiriyoruz. Avrupa Yatırım Bankası ile imzaladığımız yeni protokolle sağladığımız kaynağı, reel sektöre sunduğumuz ürünlere yenilerini eklemek için kullanacağız. Sürdürülebilirlik konusuna verdiğimiz önemin de bir göstergesi olan bu kredi ile KOBİ ve Büyük İşletmelerin yatırım ve işletme sermayesi ihtiyaçlarının yanı sıra Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği yatırımlarının finansmanını da sağlayacağız. ‘Üreten Türkiye’nin Bankası’ olma vizyonuyla Türkiye’de bu alandaki gelişmenin öncüsü olmaya ve ülkemizin yatırım ve ticaret hacminin gelişimine destek vermeye devam edeceğiz.”dedi

Bu imzalanan protokolle beraber Halkank ve AYB arasında imzalanan anlaşma sayısı 13’ten 14’e yükseldi

 

Bu makalemde size Halkbankasına  AYB’den 200 Milyon Euro konusunu anlatmaya çalıştım.Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum.Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.
Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan İş Bankası Emekli Kredisi başlıklı makalemizde emekli kredisi, iş bankası emekli kredisi ve iş bankası emekli kredisi nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.