Kredi Borcu Erteleme

Kredi Borcu Erteleme

 

Hemen hemen birçok kişi kredi kullanıyor. Gerek yaşam zorlukları, gerek acil olan ihtiyaçlar, ev alabilmek, araba alabilmek için ve bunun gibi bir sürü sebeple kredi kullanılıyor. Kredi sayesinde bir şeyler alma imkânımız oluyor. Kredi sayesin de maddi açıdan zor zamanlar da rahatlayabiliyoruz. Yani bize o an gereken miktarda toplu ve nakit para fırsatı veriyor. Bizde bu sayede taksit taksit ödeyebiliyoruz. Genel de insanlar sadece emeklilikte toplu para alabiliyor. Ki bu da birçok şeye yetmiyor tabi ki. O yüzden ancak kredi sayesinde bir ev sahibi olunabiliyor.

 

Sonra kira öder gibi az az ödeyebiliyorsunuz. Yani bu kredi gerçekten fayda sağlıyor. Çünkü artık kimse kimseye borç vermiyor. Aslında kimsenin borç verecek durumu pek yok. O yüzden bankalar kurtarıcımız. Ancak bazen taksitleri öderken sıkıntı yaşayabiliyoruz. Bazı aylar maddi sıkıntı artabiliyor. Belki bir hastalık çıkabiliyor. Ya da hesap edilmeyen başka bir sıkıntı olabiliyor. Böyle durumlar da taksitleri geciktirmemiz ya da ödeyemememiz gibi durumlar oluşabiliyor. Bu bizi ileriki aylarda daha çok sıkıntıya sokuyor.

 

Aynı zamanda da bankalarda ki kredi notumuzu kötü etkiliyor. İşte böyle durumlar için bankalar sizlere şöyle bir seçenek oluşturmuş. Bankanıza başvuru yaparak Kredi borcu erteleme işlemi yapabilirsiniz. Böylelikle sizi o birkaç ay rahatlatır ve kredi notunuz da düşmemiş olur. Bu işlemle ilgili olarak en garantili bilgileri kendi çalıştığınız bankanızdan alarak hemen işlemi yapabilirsiniz. Şartları ve başvuru şeklini öğrenebilirsiniz. Borcunuzu ertelediğiniz de sizi daha sonra yaşanabilecek bir sıkıntıdan kurtarır.

 

Bankanıza gittiğiniz de borcunuzu ertelemek istediğiniz de size yardımcı olurlar. Ne zaman ödeyeceğinizi belirtirsiniz ve borcunuzu yeniden yapılandırırlar. Bu durumdan bankada yararlanır ve tabi ki sizde yararlanırsınız. Kredi notunuzu koruduğunuz da daha sonra tekrar krediden yararlanmak istediğiniz de bir sıkıntı yaşamamış olursunuz.

 

Kredi borcunuzun ertelenebilmesi, sizlerin hesapsız yaşayacağınız sıkıntılı dönemlerinizi rahat bir şekilde geçirmenize olanak sağlar. Sizi bir çıkmazdan kurtarır. Bankanız size bu konu da hemen gereken yardımı yapacaktır. İster telefon üzerinden isterseniz de şubelere giderek tüm işlemleri yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Denizbank'tan HGS Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde denizbank, denizbank hgs ve hgs hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir