Kredi İle Telefon Alma

Kredi İle Telefon Alma

Teknoloji her geçen biraz daha gelişmektedir. Bu gelişimden anında yararlanmak isteyenler yeni çıkan ürünleri almak için adeta yarışmaktadırlar. Tabir yerinde ise artık tüketim toplumu haline geldik. Bu sadece bizim için geçerli bir alan değil tüm dünya için geçerlidir. Aynı şekilde kredi kartı kullanımlarında aşırıya gitmeler. Var olmayan bir paranın harcanması ve bunun neticesinde de ödemelerde yaşanan zorluklar her zaman için kişileri fazlası ile etkilemektedir. Kredi kartı ile yasal düzenlemeler gelmeden önce 36 aya kadar taksitlerle ürün alabiliyorduk. Bu durum o kadar fazla bir hal aldı ki telefon almak isteyen kişiler bir üst modeli çıktığı anda nasıl olsa taksit imkanı bulunmakta mantığı ile hareket edilmektedir.

Kredi kartına taksitlerin kalkması ile beraber belli bir miktarın üzerinde olan teknolojik ürünlerde de satış ister istemez durdu. Bu durumdan teknoloji marketleri zarar eder bir hale geldiler. Teknoloji marketleri öncelikle çözüm olarak taksitli alışveriş yapma imkanını sundu. Fakat bu şekilde taksitlerde genellikle kabul eden firmalar çok az olup; büyük teknoloji marketleri daha çok kredi ile satış yapmaktan yana pozisyon almıştır. Kredi ile telefon almanız teknoloji marketlerine avantaj sağlamaktadır. Siz kredi borcunuzu bankaya ödeme çalışacaksınız ve taksitlerinizi yatırmadığınız durumda bankalar uğraşacaktır. Teknoloji marketleri ise sizden ödemeyi peşin almış olacaktır.

Öncelikle kredi ile telefon almak gibi bir düşünceniz varsa bankalar ile anlaşmalı olan teknoloji marketlere gitmeniz gerekmektedir. Fakat öncelikle dikkat etmeniz gereken unsur ise kredi notunuzun kredi çekmenize yeterli olmasıdır. Bankada bireysel kredi kullanımında uygulanan tüm prosedür burada da uygulanmaktadır. Bunun bilincinde olarak almak istediğiniz telefona karar verin.

Teknoloji mağazasına gittiniz ve almak istediğiniz telefona karar verdiniz. Kasiyer ile görüşerek fiyatını uygun bulmanız durumunda kredi ile almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bu durumda yapacağınız işlemler ise gittiğiniz teknoloji mağazasının anlaşmalı olan bankalarından kredi talebinde bulunmaktır. Eğer teknoloji mağazası birden fazla banka ile anlaşmalı ise size uygun olan banka ait işlemler hakkında bilgi verilmektedir. Öncelikle TC kimlik numaranız ile size verilen numaraya SMS gönderiyorsunuz. Başvurunuz ile ilgili olarak onayınız telefonunuza SMS olarak gelecektir. Teknoloji mağazasında anlaşmalı bankaların hizmet noktaları yer almaktadır. Böylelikle hizmet noktasından kimliğinizi doğrulatın ve sözleşmenizi imzalayın. Kredinizi anında kullanımı sağlanmaktadır. Bankanın müşterisi değilseniz orada size nakit kartı verilmektedir. Aldığınız telefonun bedeli ödendikten sonra kredi daha fazla miktarda ise başka alışveriş de yapabilirsiniz. Kredi geri ödemelerini daha doğrusu taksitlerinizi bankanın internet şubesinden ya da size verilen kar ile ATM’lerden de yapma imkanınız bulunmaktadır. Bunun yanında bankanın şubelerine giderekte ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Teknosa ile ING Bank’ın anlaşmalı olanlar arasında sayabiliriz. Kredi başvurunuzu teknosa’nın www.teknosa.com adresinden yapabilirsiniz. Burada size 750 TL ile 15.000 TL arasındaki alışverişlerinizde Teknokredi başvurmak isterseniz ING Teknokredi sayfasını kullanabilmektesiniz. Krediniz onaylanır ise sizin istediğinize bağlı olarak 36 aya kadar vade imkanı sunulmaktadır. Bu kredilerde diğer bireysel kredilerde olduğu gibi kredi tahsis ücreti ve hayat sigorta yapılmasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Teknokrediye mağazalardan başvuru yapmak istiyorsanız eğer hafta içi ve de hafta sonu 10:00 ile 22:00 saatleri arasında müracaat edebilirsiniz.

 

Bu makalemde sizlere  Kredi İle Telefon Alma konusunu anlatmaya çalıştım. Her türlü bankacılık sektörüne ait soru ve sorunlarınız da karşılıksız bir şekilde bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışıyorum. Sorularınızı Soru-Cevap bölümünden yazmanızı rica ederim.

Borçsuz günler dilerim
Kredi Uzmanı

Bir önceki yazımız olan Başka Birinin Kredi Notunu Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizde Başka birinin kredi notunu öğrenmek, Başka Birinin Kredi Notunu Öğrenmek İçin Ne Yapmalıyım ve çek ve senet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir